سئو از عبارت بهینه سازی برای موتورهای جستجو گرفته شده است که کلماتی معادل سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو دارد که همگی به یک معنا هستند و می توان آنها را به صورت زیر تعریف کرد:

سئو (بهینه سازی موتورهای جستجو) به معنای تقلب یا دستکاری موتورهای جستجو با روش های غیراخلاقی نیست. آنها برای کمک به بهبود دید و ارتباط وب سایت ها در نتایج جستجوی طبیعی آنها به منظور دستیابی به رتبه های بالا طراحی شده اند.

سئو را می توان مجموعه ای از روش ها برای تغییر استراتژیک وب سایت ها دانست. این فرآیند به مهم ترین عوامل مرتبط با صفحه می پردازد و اهمیت آن را در صفحه نتایج جستجو افزایش می دهد.

سئو فرآیند ساده ای نیست که پیاده سازی آن آسان باشد زیرا نیاز به دانش زیاد، دانش اولیه و صبر دارد. موتورهای جستجو با تغییر مداوم الگوریتم های رتبه بندی خود غیرقابل پیش بینی هستند. بنابراین وظیفه مهندسان سئو این است که اطلاعات خود را به روز نگه دارند.

سئو یا بهینه سازی وب سایت یکی از فعالیت هایی است که توسط سئو انجام می شود.

الگوریتم رتبه بندی گوگل بیش از 200 معیار رتبه بندی سایت دارد. بنابراین مهندسان سئو باید مهمترین این معیارها را برای اجرای موفق سئو در نظر بگیرند.

سئو چیست؟

سئوی اولیه
اولین موتورهای جستجو در اوایل دهه 1990 راه اندازی شدند. برخی از محبوب ترین ها Infoseek، Alta Vista و Yahoo بودند. در آن زمان، مردم به موتورهای جستجو به عنوان لیستی نگاه می کردند که مانند صفحه زرد، بر اساس حروف الفبا انجام می شد. در بالای این لیست صفحاتی مانند AAA قرار داشتند.

با رشد مداوم اینترنت، موتورهای جستجوی جدیدتری ظهور کرده اند که از الگوریتم های رتبه بندی پیچیده تری استفاده می کنند. این الگوریتم‌ها از معیارهای چگالی کلمات کلیدی (تعداد دفعاتی که یک کلمه کلیدی یا عبارت در یک صفحه تقسیم بر تعداد کل کلمات کلیدی استفاده شده است) و برچسب‌های کلمه کلیدی برای درک محتوای وب‌سایت‌ها استفاده می‌کردند. به دنبال این رشد، سئوبرا کار خود را برای نمایش بیشتر سایت ها آغاز کرد. با توسعه رتبه بندی موتورهای جستجو، مهندسان سئو در تلاش هستند تا با استفاده از روش های اخلاقی و غیراخلاقی، راه هایی را بیابند تا در رتبه بندی این ماشین ها موثر باشند.

مقاله ای در نیویورک تایمز در نوامبر 1996 در مورد توسعه دهندگان وب که از تکنیک های سئو غیراخلاقی برای رسیدن به بالای نتایج جستجو استفاده می کنند صحبت کرد. این مقاله توضیح می دهد که چگونه توسعه دهندگان وب می توانند به راحتی یک سایت را با کلمات کلیدی خاص بارگذاری کنند که معمولاً در پشت گرافیک سایت پنهان می شوند و در نتیجه موتورهای جستجو این کلمات کلیدی را می شمارند و رتبه سایت را افزایش می دهند.

همانطور که اشاره کردیم، کسب رتبه های بالا برای کلمات کلیدی خاص در روزهای اولیه بسیار آسان تر از امروز بود. استفاده از روش های غیر اخلاقی در این زمان تضمین می شود که در بالای لیست نتایج جستجو قرار گیرد. الگوریتم‌های موتورهای جستجو امروزه پیچیده‌تر شده‌اند و دستکاری موتورهای جستجو برای مهندسان بهینه‌سازی بسیار دشوار است، اگرچه این بازی موش و گربه بین SEO و موتورهای جستجو هنوز وجود دارد و ادامه خواهد داشت.

اهداف سئو چیست؟
هدف از سئو کمک به وب سایت ها در رتبه بندی بالا در نتایج جستجوی طبیعی و افزایش ارتباط بین صفحات و کلمات کلیدی وارد شده توسط کاربران است. نمایش بیشترین صفحات مربوط به یک عبارت جستجوی وارد شده مزایای زیادی هم برای کاربر و هم برای موتور جستجو دارد، زیرا کاربر مرتبط ترین نتایج جستجو را دریافت می کند و موتور جستجو قابل اعتمادتر می شود زیرا الگوریتم بیشترین صفحات مناسب را نشان می دهد. .

هنگامی که سئو شروع به بهبود رتبه سایت ها در نتایج جستجوی طبیعی کرد، این فرآیند به دانش و زمان برای اعمال روش های آنها نیاز داشت. زمان بزرگترین سرمایه گذاری اولیه برای بهینه سازی یک وب سایت یا صفحه است.

بسته به نحوه استفاده از کلمات کلیدی رقابتی در بهینه سازی، سئو ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد تا به نتیجه برسد. اگرچه ممکن است نتایج بهینه سازی موتورهای جستجو به سرعت دیده نشود، اما در دراز مدت مزایای سئو باعث افزایش رتبه سایت و افزایش تعداد بازدیدکنندگان می شود. بسیار مهم است که وب سایت ها در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار گیرند، به خصوص در بین سه نتیجه طبیعی برتر که 58.4 درصد از کلیک ها را تشکیل می دهند.

جای تعجب نیست که وب سایت ها با محصولات و خدماتی که می فروشند برای رتبه بندی در نتایج جستجو رقابت می کنند. به عنوان مثال، کلمه کلیدی رقابتی "بیمه خودرو" نشان دهنده 1.5 میلیون جستجو در گوگل در ماه است، به این معنی که سه رتبه اول 58.4٪ بازدیدکنندگان و سه رتبه برتر برای 36.4٪ از بازدیدکنندگان را تشکیل می دهند. این برای بسیاری از سایت هایی که در صدر نتایج جستجو قرار دارند مفید است، به خصوص آنهایی که با افزایش ترافیک سایت، تعداد مشتریان خود را افزایش می دهند.
مطالعه دیگری نشان می دهد که جستجوگران دوست دارند روی پیوندهای طبیعی یک نتیجه کلیک کنند


برچست ها :