رمز خود را فراموش کرده ام ! ثبت نام جدید

لحظه تاریخی پرواز موفقیت‌آمیز بالگرد ناسا در سیاره مریخ + تصویر


لحظه تاریخی پرواز موفقیت‌آمیز بالگرد ناسا در سیاره مریخ + تصویر
بالاخره ساعاتی قبل، بالگرد نبوغ ناسا، نخستین پرواز کنترل شده خود را بر فراز سیاره مریخ انجام داد. این نخستین پرواز یک هواپیما یا پرنده در سیارات دیگر است و تیم پشتیبانی ناسا بعد از دریافت اطلاعاتی از بالگرد نبوغ، این پرواز موفقیت‌آمیز را تایید کردند.

به گزارش خبرنگار علمی خبرگزاری تسنیم؛ ساعاتی قبل بالگرد نبوغ ناسا، نخستین پرواز کنترل شده خود را بر فراز سیاره مریخ انجام داد. این نخستین پرواز یک هواپیما یا پرنده در سیارات دیگر است و تیم پشتیبانی ناسا در آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در جنوب کالیفرنیا بعد از دریافت اطلاعاتی از بالگرد نبوغ، در ساعت 6:45 دقیقه به وقت صبح این پرواز موفقیت‌آمیز را تایید کردند.

داده‌های ارتفاع‌سنج ناسا نشان می‌دهد که بالگرد نبوغ ناسا بعد از پرواز، به حداکثر ارتفاع تعیین شده خود یعنی 10 فوت یا همان 3 متر صعود کرده است و به مدت 30 ثانیه در فضا شناور باقی مانده است  و بعد از 39.1 ثانیه پرواز دوباره سطح مریخ را لمس کرد که جزئیات بیشتر این پرواز کوتاه در اطلاعیه‌های بعد ناسا اعلام خواهد شد.

علم و تکنولوژی , علمی , اخبار هوا و فضا ,

تصویر و سایه بالگرد نبوغ ناسا بعد از پرواز موفقیت‌آمیز

امروز 117 سال بعد از موفقیت برادران رایت در انجام نخستین پرواز بر روی سیاره زمین، بالگرد نبوغ ناسا موفق شده است این شاهکار شگفت‌انگیز را در یک سیاره دیگر انجام بدهد. اگرچه این 2 لحظه نمادین در تاریخ حمل و نقل هوایی، ممکن است 173 میلیون مایل فاصله داشته باشند اما اکنون برای همیشه با یکدیگر پیوند خواهند خورد.

مریخ دارای گرانش بسیار پایینی است و این گرانش یک سوم زمین است و جو آن نیز بسیار نازک است و تنها 1 درصد فشار در سطح این سیاره است که این بدان معناست که مولکول‌های هوای نسبتاً کمی وجود دارد که دو تیغه روتور بالگرد با عرض 1.2 متر بتوانند برای رسیدن به یکدیگر تعامل داشته باشد؛ ناسا در ماموریت‌های بعدی خود با همکاری ESA (آژانس فضایی اروپا) سفینه‌های فضایی را به مریخ می‌فرستند تا انواع نمونه‌های علمی را از سطح مریخ جمع‌آوری کرده و برای تجزیه و تحلیل عمیق به زمین بازگرداند.‌

بیشتر بخوانید

انتظارها برای نخستین پرواز بالگرد مریخی ناسا در سیاره سرخ+ تصاویر

فردا؛ نخستین پرواز بی‌سابقه "بالگرد نبوغ ناسا" در سیاره مریخ!

انتهای پیام/

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

Yektanet: Stay Home

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

Yektanet: Stay Home


برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 2
     
print

راز قانون جذب که کسی به شما نمیگوید


در این مطلب به ۵ راز بسیار مهم در قانون جذب پرداختیم که احتمالاً تا به حال به شما گفته نشده است و کسی هم به شما نخواهد کرد . پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا شما را با این ۵ راز قانون جذب به طور کامل آشنا کنیم .


 


۵ راز قانون جذب که نمی دانید :

۱_ قانون جذب همیشه در حال عمل کردن است :

یکی از افکار بسیار غلط این است که خیلی از افراد فکر می‌کنند قانون جذب را خودشان به کار انداختن و بعد از یادگیری آن خودشان آن را وارد زندگی خود می‌کنند . ولی بر خلاف این باور که این افراد دارند قانون جذب دائماً و همیشه در حال عمل کردن و بر روی زندگی مان تاثیر می گذارد .


قانون جذب یک نیروی است که در برابر افکار و احساسات ما واکنش نشان می دهد . به هر چیزی که فکر کنیم و روی آن تمرکز کنیم در حال جذب کردن آن می باشیم .


هر چیزی که درون ذهنتان بیاید در حال فرستادن ارتعاش و فرکانس آن به کائنات هستیم و کائنات با توجه به آن انرژی که دریافت کردند آن را وارد زندگی ما نمی کند .


قانون جذب می گوید ” به هر چیزی که فکر کنید آن را جذب می‌کنیم ” , فرقی نمی کند که به یک چیز مثبت یا منفی فکر کنید .


قانون جذب همیشه و در همه جا در حال عمل کردن است . فرقی نمی کند که شما به چه چیزی فکر میکنید .


اگر به بی پولی و نداشتن کار فکر می کنید در حال جذب بی پولی و بیکاری هستید , اگر به یک رابطه خراب فکر می کنید در حال جذب رابطه های خراب در زندگیتان هستید , اگر هی می گوید که دختر و پسر خوب نیست کائنات این شرایط را وارد زندگیتان می‌کنند .


اما اگر همیشه مثبت نگر هستید و به چیزهای مثبت فکر میکنید همان ها بیشتر وارد زندگیتان می‌شود .


برای آنکه بتوانید خواسته و اهدافتان را جذب کنید باید افکار و ذهنتان را در اختیار بگیرید , چون در اغلب مواقع افکارتان منفی بوده کار سخت و دشواری است که کنترل افکار و ذهن تان را در اختیار بگیرید .


اگر کنترل ذهنتان را بتوانید در اختیار بگیرید می‌توانید خواسته به اهدافتان را جذب کنید . اما اگر نتوانید افکارتان را کنترل کنید و در اختیار خود بگیرید شرایط زندگیتان همین طور که هست باقی می ماند و پیشرفتی نخواهید داشت .


بهترین راه برای در اختیار گرفتن ذهن و افکارتان تمرین کردن است . با تمرین کردن می‌توانید خیلی راحت کنترل ذهن و افکارتان را در اختیار بگیرید و در جهت خواسته و هدف خود حرکت کنید .


تمرینات زیادی در زمینه قانون جذب در اینترنت وجود دارد . اما اگر قصد دارید که با تمرین کردن به آن خواسته و هدفتان برسید توصیه می کنم در قسمت اعضای ویژه سایت شرکت کنید .


در این بخش قدرتمندترین تمرینات قانون جذب به همراه دستورالعمل آنها قرار گرفته است که با ثبت نام در این بخش می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید .


فایل صوتی:تمرین قدرتمند جذب فوری ثروت در ۱ هفته

۲_ جذبه ناخواسته ها به صورت تصادفی :

 


۲_ جذبه ناخواسته ها به صورت تصادفی :

 


حالا که فهمیدید قانون جذب همیشه و در همه جا در حال عمل کردن است , بهتر است یکی دیگر از رمز و راز قانون جذب و حقایقی که به شما گفته نمی‌شود را بدانید :


اینکه گاها ممکن است به صورت اتفاقی و تصادفی چیز نادرست و ناخواسته ای را جذب کنید . اضطراب و ترس و در کل منفی نگری باعث می شود چیزهایی را به اشتباه و تصادفی جذب کنید .


به همین دلیل اگر دائماً استرس داشته باشید و یا نگران باشید نه تنها از آن خواسته و هدف تان دور می شوید بلکه ممکن است چیزهایی را که دوست ندارید وارد زندگی تان به شود .


به عنوان مثال اگر دوست دارید که به ماشین رویایی خود برسید ولی تصورات اشتباه مثل” چگونه پولش را جور کنم” , ” این ماشین لیاقت من نیست ” , ” هرگز به آن نمیرسم ” و… داشته باشید , ممکن است چیز های مخالف خواسته تان جذب کنید .


پس بهترین کار این است وقتی به خواسته و هدف تان فکر می کنید هرگز به راه رسیدن به آن فکر نکنید , چرا که وقتی در مدار خواسته خود قرار بگیرید کائنات به ساده ترین شکل ممکن شما را به آن خواسته و هدف می‌رساند .


اگر نمی دانید که کائنات چه چیزهایی هستند پیشنهاد می کنم از مقاله کائنات چیست دیدن کنید .


 


۳_ آن چیزی را که میخواهید رها کنید :

یکی دیگر از رمز و راز قانون جذب رها کردن خواسته و اهدافتان می باشد . بر اساس قانون جذب که اگر واقعا می خواهید به آن خواسته و هدف که دارید برسید باید آن را رها کنید و به خواسته تان نچسبید .


منظور از رها کردن خواسته و هدف یعنی وقتی اهداف و خواسته هایتان را مشخص کردید وسواس نشوید و دائماً روی خواسته های تان اصرار نکنید .


باید خواسته و هدفتان را در کائنات رها کنید . می توانید با تمرکز بر روی خواسته های تان به آن چیزی که میخواهید برسید .


باید مطمئن باشید که کائنات شما را به آن چیزی که میخواهید میرساند .


وقت خواسته و هدفی دارید باید با خونسردی کامل و احساس خوب در جهت رسیدن به آن تلاش کنید نه اینکه هی اصرار داشته باشید که چرا به آن نمی رسند .


این فرآیند دقیقا مثل پرتاب کردن توپ است , اگر اجازه ندهید که برود و آن را پرتاب نکنید , به مقصد نمی رسد .


 


۴_ مشخص کردن هدف و خواسته هایتان :

۴_ مشخص کردن هدف و خواسته هایتان :

یکی دیگر از رمز و راز قانون جذب کائنات که افراد کمی به آن اشاره می‌کنند مشخص کردن هدف و خواسته هایتان است .


کلید اصلی قانون جذب برای آن که می خواهید به خواسته به هدفتان برسید در ابتدا باید خواسته هایتان را به طور واضح و دقیق با تمام جزئیات مشخص کنید .


مشخص نکردن آن چیزی که میخواهید باعث ارسال فرکانس و ارتعاش نامشخص به کائنات می‌شود .https://virgool.io/@janblaghy2/%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%84%D8%A7%D8%BA%DB%8C-gxijtqx5oxib


برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 5
     
print

نجات کسب و کار از کرونا – تغییرات مشاغل بعد از کرونا

نجات کسب و کار از کرونا
زمان مطالعه: ۷ دقیقه

کرونا معادلات کسب و کارها را به هم ریخت و خیلی از مشاغل با شیوع این بیماری ورشکست شدند. شغل‌هایی که به حضور افراد وابسته بودند و نمی‌توانستند با اینترنت، وب‌سایت و شبکه‌های اجتماعی کارشان را پیش ببرند، مثل خیلی از هتل‌ها، صاحبان استخرهای شنا و رستوران‌ها با مشکل مواجه شدند. اما در عوض این اوضاع خیلی هم برای کسب و کارهای دیجیتال، خرده‌فروشان و کسب‌کارهایی که می‌توانند به راحتی به دنیای دیجیتال و اینترنت سوییچ کنند، بد نشده است.

با این حال بسیاری از کسب و کارها هم با پیدایش کرونا جان تازه‌ای گرفتند و فروش چند برابری را تجربه کردند. خرید و فروش تغییر کرد و پیج‌های فروش محصولات در شبکه‌های اجتماعی و وب‌سایت‌های فروشگاهی رونق بیشتری گرفتند. اما در این میان، عملکرد مدیریت کسب‌وکارها هم اهمیت زیادی دارد. در واقع فناوری‌های جدید و دیجیتالی شدن کسب و کارها آن‌ها را از این بحران نجات داده است. به همین دلیل وظیفه و عملکرد مدیر ارشد فناوری اطلاعات (CIO) در یک کسب و کار بزرگ اهمیت زیادی دارد. در این مقاله چند مدل شغل و سازمان که بعد از کرونا عملکرد مشابهی داشته‌اند را دسته‌بندی و معرفی می‌کنیم؛ سپس به اقدامات مدیران ارشد فناوری اطلاعات یا CIO ها می‌پردازیم. با من در عظیم مدیا همراه باشید.

در ادامه این مقاله می‌خوانید:

وظیفه مدیرهای ارشد فناوری اطلاعات برای نجات کسب و کار از کرونا

وظیفه مدیران برای نجات کسب و کار از کرونا

با پیشرفت فناوری، دیجیتالی شدن ارتباطات و فعالیت‌های روزمره افراد و بیزنس‌ها، بسیاری از رهبران کسب و کارها به سمت متحول کردن تجارت خود رفتند. اما سال گذشته ناگهان ویروس کرونا آمد و همه چیز را تغییر داد. اگرچه این بحران برای بسیاری ناامیدکننده بود؛ اما جالب اینجا است که کار خیلی از مشاغل را راحت کرد و به این تغییرات سرعت بیشتری بخشید. توسعه‌دهندگان فناوری اطلاعات باور دارند که این موضوع به بقای خیلی از مشاغل کمک کرده است. حتی بررسی سایت‌های مختلف نشان می‌دهد که اپیدمی جهانی کرونا باعث ایجاد یکی از بزرگ‌ترین موج‌های سرمایه‌گذاری فناوری در تاریخ شده است.

اما تغییرات همه شرکت‌ها و سازمان‌ها شبیه به هم نیست و برخی از این موضوع متضرر شده‌اند و برخی دیگر سود برده‌اند. بنابراین سازمان‌ها در چهار الگوی اصلی قرار می‌گیرند. برخی از شرکت‌ها در چندین منطقه جهان شعبه دارند یا شامل خطوط شغلی مختلفی هستند؛ که این موارد باعث پیچیدگی موضوع می‌شود و ممکن است آن‌ها را تنها در یک دسته قرار ندهد. با این حال می‌توان عملکرد بسیاری از شرکت‌ها را تحلیل و بررسی کرد. در ادامه دسته‌های مختلف را معرفی می‌کنیم.

۱. بازگشت و نجات کسب و کار از کرونا

شرکت‌هایی که سخت به موقعیت قبلی خود برمی‌گردند و تقریبا ۷٪ از کل مشاغل را در بر می‌گیرند، با چالشی طولانی‌مدت روبه‌رو هستند. این سازمان‌ها به پول بیشتر و استراتژی‌های بهتری برای تغییر موقعیت خود نیاز دارند. این شرکت‌ها بیشتر در زمینه املاک، تفریح و سرگرمی، هتل‌داری و حمل و نقل فعالیت می‌کنند و به دلیل نداشتن سرمایه در دوران رکود اقتصادی یا تلاش‌های ضعیف برای تغییر شکل دیجیتال، در حال تلاش برای جان سالم به در بردن از شرایط موجود هستند. به هر حال چنین شرکت‌هایی یک استراتژی مشخص برای کاهش هزینه و از بین بردن ناکارآمدی ندارند و باز هم تلاش خود را برای بقا در میان رقبا انجام می‌دهند.

اقدامات مدیران ارشد مشاغل بعد از کرونا

مشاغل بعد از کرونا | نجات کسب و کار از کرونا

مدیران ارشد شرکت‌ها در این شرایط وظایف و اقداماتی بر عهده دارند که شامل موارد زیر می‌شوند:

کاهش هزینه و حذف ظرفیت ثابت، یک عامل فوری برای سازمان‌هایی است که در زمینه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند. این موضوع به تغییرات قابل توجهی در مدل‌های عملیاتی و تجاری نیاز دارد؛ایجاد یک برنامه ملموس و قابل اجرا برای بهینه‌سازی هزینه‌های پایدار؛گرفتن تصمیمات حیاتی در مورد نیروی کار و پرسنل. (مهمترین نقش‌های سازمان برای بقای آن چه کسانی هستند؟ چه مواردی خودکار انجام می‌شوند و بهتر است کدام موارد از طریق برون‌سپاری ارائه شود؟)۲. ظهور دوباره کسب و کار بعد از کرونا 

اکثر سازمان‌ها در هر موقعیتی از این الگو استفاده می‌کنند. این روش برای شرکت‌هایی است که می‌خواهند ماهیت مدل تجاری خود را حفظ کنند و تنها روش‌های ارتباط با مشتری را تغییر دهند. بررسی‌هایی که در طول این یک سال انجام شده است، نشان می‌دهد که بهبود تعاملات مشتری یکی از اولویت‌های فناوری بعد از بهره‌وری عملیاتی است. همچنین لازم است سرمایه‌گذاری قابل توجهی برای فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی، پرداخت‌های آنلاین، سیستم عامل‌های یکپارچه و اتوماسیون انجام شود. به هر حال تاثیر تکنولوژی بر توسعه کسب و کار بسیار چشم‌گیر است. 

اقدامات کارشناس ارشد فناوری اطلاعات (CIO) برای نجات کسب و کار از کرونااولویت‌بندی ابتکارات با توجه به نتایج مهم کسب‌و‌کار و مشتری؛تنظیم برنامه تحول فناوری اطلاعات برای اتصال شرکت و سرمایه‌گذاری‌های بهینه‌سازی شده؛ساخت یک مبنای محکم دیجیتالی مدرن و قابلیت‌های فنی، با استفاده از فناوری‌های قدرتمند ابری (تقریبا نیمی از افراد شرکت‌کننده در نظرسنجی گفته‌اند که اپیدمی باعث تحول دائمی دیجیتال و قبول سریع فناوری‌های ناشی از آن شده است.)؛ضرورت مدرن‌سازی برنامه‌ها با استفاده از سیستم عامل‌های بدون کد و API های مدرن. (بسیاری از سازمان‌ها به ابزارهای سفارشی و قدیمی IT زنجیر شده‌اند.)۳. اصلاح معمول کسب و کار 

تجارت اصلاح شده بعد از کرونا | نجات کسب و کار از کرونا

به احتمال زیاد هیچ سازمان، شرکت یا منطقه‌ای وجود ندارد که از کووید ۱۹ تاثیر نگرفته باشد؛ اما این موضوع برای برخی موثرتر بوده است. سازمان‌های این گروه معمولا کسب‌وکارهای “ضروری” مانند دولت، خدمات رفاهی یا مالی هستند که بابت حذف مصرف‌کنندگان دائمی خود ضرر زیادی را متحمل می‌شوند. اما از طرفی با بازگشت تقاضای مصرف‌کننده خیلی سریع بهبود پیدا می‌کنند. این سازمان‌ها هم مانند دیگران تغییراتی در تعامل با مشتریان خود مشاهده کرده‌اند و در نتیجه به تحول دیجیتالی سریعی نیاز دارند.

اقدامات CIO برای نجات کسب و کار از کرونادرک “هزینه‌های خوب” و اینکه لازم است چه تصمیماتی در مورد سرمایه‌گذاری‌های قدیمی انجام شود؛اهمیت تغییر ترجیحات مصرف‌کننده. (در این مورد داده‌های داخلی به تنهایی کافی نیست. به ابزارهای خارجی، استفاده از ماشین لرنینگ و NLP هم نیاز داریم)؛قدرتمندتر شدن فناوری اطلاعات برای پاسخگویی سریع‌تر به انتظارات مشتری و اجرای آن همراه با سرعت بازار، ارائه راه‌حل‌های تحویل مدرن، تغییر از پروژه‌ها به سمت محصولات، مقیاس‌بندی روش‌های چابک در کار و تعهد به اتوماسیون فرایندهای اصلی IT در چرخه عمر فناوری؛۴. افزایش ناگهانی مشتریان در فرآیند نجات کسب و کار از کرونا

اما در این بین سازمان‌های خوش‌شانسی هم وجود داشته‌اند که با وجود اپیدمی کرونا، شاهد افزایش تقاضا از سوی مصرف‌کننده بوده‌اند. البته شرکت‌های این گروه باید رشد خود را حفظ کنند و در حالی که ترجیحات متفاوت مشتری و شرایط بازار را بررسی می‌کنند، چالش مهم دیگری مثل پاسخگویی سریع به تقاضای در حال گسترش را در نظر بگیرند. این موضوع همان سرعت بخشیدن به تحول تجارت دیجیتال با توانایی درک مداوم ترجیحات و الگوهای مصرف‌کننده – از طریق تجزیه و تحلیل پیشرفته-، اتوماسیون و حذف موانع از زنجیره تامین، صنعتی کردن روش‌های مدرن کار و اتوماسیون بخش‌های بزرگی از IT و تجارت است.

اقدامات CIOضرورت گسترش قابلیت‌های هوش مصنوعی برای سرعت بخشیدن به استراتژی‌های اتوماسیون هوشمند، مدیریت هزینه‌ها، رشد، تعامل مشتری و خطرات و سیاست‌های نظارتی؛بهینه‌سازی و ارتقای حق تصمیم‌گیری و اداره امور پیرامون سرمایه گذاری در فناوری؛گاهی اوقات رشد ناگهانی یک مشکل است و ممکن است عملیات همگام‌سازی فناوری اطلاعات سخت باشد. این سازمان‌ها به قابلیت‌های پیشرفته مدیریت خدمات و ارائه راه‌حل‌های آماده سازمانی نیاز دارند.حرف آخر

کسب‌کارها باید خیلی دقیق روی مواردی که در عملکرد یک تجارت تاثیر می‌گذارد، تمرکز کنند و نقش فناوری اطلاعات در تسهیل و فعال شدن آن بیزنس را ارزیابی کنند. در این صورت است که آینده کسب و کار می‌تواند امیدبخش باشد. به هر حال CIO ها در هر یک از این موارد با چالش‌هایی روبه‌رو هستند و باید تصمیمات سختی در مورد تعادل بخشیدن به هزینه مدیریت و در عین حال افزایش عملکرد بگیرند. کسب‌وکارهایی که از لحاظ فناوری و دیجیتالی شدن قوی‌تر هستند، موقعیت بهتری دارند. در واقع یکی از تاثیرات این بحران جهانی، ایجاد شکاف بیشتر بین این سازمان‌های بزرگ و بقیه شرکت‌ها است. واقعیت این است که با وقوع اپیدمی کرونا، رهبران دیجیتال بیشتر از متوسط جهانی در زمینه‌هایی مثل هوش مصنوعی، ماشین لرنینگ، distributed cloud و اتوماسیون هزینه کرده‌اند.

البته خبر خوب این است که با وجود تغییر ضرورت‌ها و فوریت‌ها، اقدامات و وظایف مدیران ارشد فناوری اطلاعات تغییر نکرده است. بنابراین شناخت مسیر خاص سازمان برای بهبودی آن، کلید ظهور بهتر در رقابت‌های پیش رو است.

شما به عنوان یک مدیر کسب و کار چه نظری دارید؟ خوشحال می‌شویم پیشنهادات، نظرات و سوالاتتان را با ما در میان بگذارید. ممنون که با ما همراه بودید.

 

نکات کلیدی 

بر خلاف تصور عموم، بعد از کرونا بسیاری از مشاغل پبشرفت کردندبا شیوع کرونا، فناوری باعث ایجاد تغییرات مثبتی در کسب‌وکارها شدعملکرد شرکت‌ها در مقابله با تغییرات بعد از کرونا به چهار دسته کلی تقسیم می‌شود: Hard Reset، Transform to re-emerge، Modified Business as Usual و Surge.

سوالات پرتکرار 

۱. راه نجات کسب و کار بعد از کرونا چیست؟

حفاظت از بالادست و صحبت با تامین‌کنندگان
کمک به پایین دست و حل مشکلات مشتریان
محافظت از سازمان خود

۲. استراتژی‌های نجات سازمان از بحران کرونا چیست؟

تنظیم درست هدف‌ها؛
هر هفته پیش بینی‌ها و تصویرسازی‌های خود را دوباره انجام دهید؛
با سرمایه داران خود صحبت کنید؛
با سرمایه گذاران جایگزین صحبت کنید؛
تنظیم درست هدف‌ها؛
هر هفته پیش‌بینی‌ها و تصویرسازی‌های خود را دوباره انجام دهید؛
با سرمایه گذاران خود صحبت کنید؛
با سرمایه گذاران جایگزین صحبت کنید؛
هزینه های کار را کاهش دهید؛
تحقیق و توسعه (R&D) را قطع کنید؛
خرید مبادله کالا و فروش اجاره‌ای؛
به دنبال فرصت‌های نوظهور کسب و کار باشید؛
به دنبال روندهای نوظهور باشید؛
با کسی که از شما واقع‌نگرتر است صحبت کنید؛
استراتژی‌ها را از نظر سود فوری نقدینگی، جریان نقدی و حداقل هزینه‌های استراتژیک بلندمدت رتبه بندی کنید؛
از هر جایی که می‌توانید پول “رایگان” یا کمک نقدی دریافت کنید.

منابع:

Information-age | Entrepreneur | Forbs


برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 1
     
print

آموزش دیجیتال مارکتینگ از صفر

5. دوره بازاریابی دیجیتال Udemy (پرداخت شده با گواهینامه)

دوره های بازاریابی دیجیتال Udemy

دوره های بازاریابی دیجیتال Udemy

Udemy یکی از بزرگترین سیستم عاملهای یادگیری آنلاین است. آنها دوره هایی را درمورد تعدادی موضوع ارائه می دهند که شامل کلیه زمینه های بازاریابی از سئو تا تبلیغات و فروش گوگل است.یکی از دوره هایی که به طور مفصل بازاریابی دیجیتال را پوشش می دهد ، بسته کامل است که شامل 12 دوره است. موضوعات شامل:


تحقیقات بازار

راه اندازی وردپرس

سئو

نوشتن SEO

بازاریابی YouTube

Google Ads

LinkedIn بازاریابی

بازاریابی برنامه

بازاریابی ایمیلی


بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

تبلیغات فیس بوک

این دوره دارای گواهینامه است اما رایگان نیست. قیمت 199 دلار است اما اگر به اندازه کافی صبور باشید می توانید آن را 19 دلار بدست آورید. با Udemy ثبت نام کنید ، دوره را به لیست خواسته های خود اضافه کنید و منتظر دوره تخفیف باشید.


چرا در این دوره ثبت نام می کنید؟


من طرفداران زیادی در دوره های Udemy ندارم ، در گذشته تعدادی دوره را امتحان کرده ام و به نظرم می رسد که این دوره ها برای توده ها ساخته شده است بدون اینکه به جزئیات توجه کنند.


همچنین ، بعضی اوقات توضیحات دوره نوید بیش از آنچه که در دوره ارائه می شود ، می شود.


با این وجود ، اگر بتوانید این دوره را با قیمت مناسب و 199 دلار نگیرید ، ارزش پول دارد. اگر مبتدی باشید می توانید ایده خوبی در مورد نحوه کار اجزای مختلف بدست آورید زیرا همه چیز از بازاریابی وب سایت گرفته تا تبلیغات رسانه های اجتماعی را در بر می گیرد.


درباره این دوره اطلاعات بیشتری کسب کنید


6. آموزش مجوز بازنشستگی دیجیتال مارکتینگ (پرداخت شده با گواهینامه)

آموزش مجوز بازاریابی دیجیتال دارای مجوز

آموزش مجوز بازاریابی دیجیتال دارای مجوز

این دوره بازاریابی دیجیتال توسط SimpliLearn ارائه می شود و تعدادی از رشته ها و ابزارهای بازاریابی دیجیتال را در بر می گیرد.

آموزش دیجیتال مارکتینگ 


این دوره برای مبتدیان است و شامل موارد زیر است:


سئو

رسانه های اجتماعی

پرداخت به ازای هر کلیک (Facebook و Google Ads)

بهینه سازی تبدیل

وب آنالیتیکس

بازاریابی محتوا

بازاریابی ایمیل و بازاریابی موبایل

همکار معتبر دیجیتال مارکتینگ (DMCA) یک دوره حق بیمه است و با قیمت ممتازی همراه است. دو گزینه قیمت گذاری وجود دارد ، شما می توانید دوره را بصورت آنلاین و با استفاده از مطالب خود گام بردارید و یا وارد یک کلاس آنلاین شوید. هزینه از 750 دلار تا 1350 دلار است.


چرا در این دوره ثبت نام می کنید؟


نکته جالب در مورد این دوره این است که شامل پیاده روی های بیش از 35 ابزار بازاریابی دیجیتال می شود ، بنابراین با تمام شدن این دوره ، شما ایده خوبی خواهید داشت که از چه ابزاری برای استفاده در کمپین های بازاریابی دیجیتال استفاده کنید.


همچنین ، علاوه بر دریافت مجوز برای این دوره ، شما را برای گذراندن و دریافت گواهینامه Google Ads ، Facebook ، Google Analytics و YouTube آماده می کند.


اگر در حال کار برای یک شرکت هستید و می خواهید رئیس خود را متقاعد کنید که در یک دوره بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کند ، این یک گزینه بسیار خوب از طرف یک شرکت قابل اعتماد است.


درباره این دوره اطلاعات بیشتری کسب کنید


7. انتقال بازاریابی دیجیتال (رایگان با گواهینامه)

دوره تحول بازاریابی دیجیتال

دوره تحول بازاریابی دیجیتال

Google Academy for Ads منبع اصلی یادگیری و دریافت گواهینامه با استفاده از Google Ads است ، اما آنها همچنین تعدادی دوره رایگان را برای سایر مباحث بازاریابی دیجیتال ارائه می دهند.


یکی از این دوره ها ، تبدیل بازاریابی دیجیتال است که در آن تمرکز دارد:


کسب مشتری

تکنیک های بازاریابی موبایل

برنامه نویسی

پس از اتمام دوره ، مجوز دریافت می کنید.


چرا در این دوره ثبت نام می کنید؟


این دوره معمولی بازاریابی نیست و برای مبتدیان نیست. برای اینکه بتوانید دوره را دنبال کنید باید یک درک اساسی از مفاهیم بازاریابی دیجیتال داشته باشید.


اگر نقش شغلی شما بیشتر به Google Ads و تبلیغات پولی است ، این دوره برای شما می باشد. دوره ها رایگان است و بیش از 10 ساعت به شما زمان نمی برد.


درباره این دوره اطلاعات بیشتری کسب کنید


https://www.janblaghy.ir/digital-marketing-training/برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 2
     
print

حافظه nvme


تاریخ انتشار پست : 1398/10/25بازدید : 1

NVMe مخفف non-volatile memory express (رابط کنترل‌کننده‌ی میزبان حافظه غیرفرار) یک اینترفیس ارتباطی برای حافظه‌های SSD است که توسط یک کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های همچون اینتل، سامسونگ، سن‌دیسک، دل و سیگیت توسعه داده شده است؛ 

این پروتکل در حقیقت استفاده از باس PCIe را برای حافظه‌های SSD ممکن می‌سازد. NVM Express به نرم‌افزار و سخت‌افزار میزبان این امکان را می‌دهد تا از حداکثر موازی‌سازی در SSD‌های مدرن استفاده کنند.

فناوری NVMe در گذشته به‌عنوان گزینه‌ای غیرضروری اما پرکاربرد در صنعت ذخیره‌سازی اطلاعات به‌شمار می‌رفت. اما اکنون این قابلیت به موردی مهم تبدیل شده و خریداران رایانه‌های جدید بهتر است به داشتن آن توجه داشته باشند. اگر به‌تازگی رایانه‌ای خریداری کرده‌اید و می‌خواهید سرعت‌ آن را افزایش دهید، می‌توانید با بهره‌گیری از این فناوری به هدف خود دست پیدا کنید.

استفاده از پروتکل NVMe باعث بهبود سرعت I/O‌های خواندن و نوشتن می‌شود؛ همچنین در این حافظه‌ها زمان تأخیر به‌شدت کاهش پیدا می‌کند. فرایند بهبودیافته بررسی ردیف‌های چندگانه فرامین (به‌خصوص فرامین بلند) نیز سرعت و عملکرد حافظه را تا حد زیادی در این نوع فناوری بهبود می‌دهد. NVMe گزینه‌‌ای جایگزین برای SCSI و ATA محسوب می‌شود که با هدف رسیدن به حداکثر ظرفیت حافظه‌ها روانه‌ی بازار شده است.

nvme vs sata

NAND، کنترل‌ها و ساختار آن‌ها در SSD‌ها امکان رسیدن به سرعت‌های بالا را فراهم کردند اما تا زمانی‌که یک فرایند و درگاه مناسب برای رسیدن به سرعت‌های بالا وجود نمی‌داشت این پتانسیل‌ها بلااستفاده باقی می‌ماندند. NVMe که مبتنی بر PCIe توسعه داده شده‌، درحقیقت موانع درگاهی برای انتقال اطلاعات را برداشته است. درحقیقت به‌دلیل استفاده از رابط‌های قدیمی، بسیاری از حافظه‌های SSD نمی‌توانند به حداکثر ظرفیت خود در سرعت تبادل داده‌ها برسند و استاندارد جدید می‌تواند موجب افزایش بیش‌ از‌ پیش فاصله‌ی میان این نوع حافظه‌ها و حافظه‌های مکانیکی قدیمی‌ شود.

تاریخچه مختصر

اولین جزئیات و اخبار پیرامون استاندارد جدید حافظه در سال ۲۰۰۷ رسانه‌ای شد. توسعه‌ی فنی اینترفیس NVMe از سال ۲۰۰۹ آغاز شد و بیش از ۹۰ شرکت تحت رهبری امبر هافمن از اینتل فرایند توسعه را پیش گرفتند. مارس ۲۰۱۱ نسخه ۱.۰ منتشر شد. نسخه‌ی ۱.۱ پشتیبانی از SSD‌ با چندین درگاه PCIe را به نسخه‌ پیشین افزود. 

نسخه‌ی ۱.۲ در نوامبر ۲۰۱۴ بهبودهایی همچون پشتیبانی زنده از به‌روزرسانی‌‌های فرمور و مصرف بهینه‌تر را افزود. نسخه ۱.۳ که هم‌اکنون نیز شاهد استفاده از آن در حافظه‌ها هستیم از ژوئن ۲۰۱۷ آماده‌‌ شد که پاک‌سازی از بلاک‌های لول پایین روی NAND و فرمور جدیدی را برای حافظه‌های NVMe به ارمغان می‌آورد.

nvme express

بهبودهای شبیه‌سازی نیز در این نسخه نحوه‌ی استفاده از فضای ذخیره‌سازی اشتراکی در زمان وجود کنترلر فیزیکی و مجازی را تعریف می‌کرد. اطلاعات اولیه از نسخه‌ی ۱.۴ نیز در ژوئن ۲۰۱۹ رسانه‌ای شد اما هنوز محصولی بر مبنای آن به بازار عرضه نشده است.

NVMe چگونه کار می‌کند؟

NVMe فرامین I/O (ورودی خروجی) و پاسخ‌های آن را در حافظه‌ی مشترک روی اینترفیس PCIe در کامپیوتر میزبان مپ می‌کند. این اینترفیس از I/O‌های موازی و پردازنده‌های چند هسته‌ای برای رسیدن به توان عملیاتی بالا و کاهش پدیده گلوگاهی شدن پشتیبانی می‌کند. 

NVMe اینطور عمل می‌کند که کامپیوتر میزبان یک ردیف فرمان I/O را می‌نویسد و کنترلر NVMe با برداشتن ردیف‌های I/O آن‌ها را اجرا کرده و فرامین انجام شده را بار دیگر به میزبان ارسال می‌کند. 

NVMe چگونه کار می‌کند؟

با تخصیص مسیرهای بیشتر برای پردازش یک درخواست I/O نسبت به SCSI و ATA، نیاز NVMe به پردازنده‌ی مرکزی کمتر می‌شود. NVMe از ۶۴ هزار فرمان در یک ردیف پیام و ۶۵۵۳۵ ردیف I/O پشتیبانی می‌کند. برای مقایسه می‌توان به این نکته اشاره کرد که دستگاه مبتنی بر SAS به حالت عادی حداکثر ۲۵۶ فرمان و یک حافظه SATA نیز حداکثر ۳۲ فرمان را در یک ردیف پشتیبانی می‌کند.

مشکل اصلی حافظه است!

نمی‌توان پیشرفت‌های تولیدکنندگان پردازنده و کارت‌های گرافیک را در دهه‌ی اخیر انکار کرد؛ اما علت اصلی افزایش سرعت لپ‌تاپ‌ها در نسل‌های کنونی، حافظه‌های SSD هستند. برای سال‌های متمادی، ضعف در سرعت ذخیره‌سازی یکی از علت‌های اصلی کند بودن رایانه‌های شخصی بوده است و بالارفتن تعداد هسته‌های پردازشی یا فرکانس پردازنده نیز کمکی به سریع‌تر شدن سیستم‌ها نمی‌کرد. حافظه‌های مکانیکی درحال تلف کردن پتانسیل پردازنده‌ها و کارت‌های گرافیک بودند و افزایش سرعت چرخش آن‌ها نیز ثمربخش نبود. در نهایت SSDها توانستند خلاء ایجادشده میان قدرت پردازنده و سرعت حافظه را پر کنند. اکنون در تمامی سیستم‌های قدرتمند از جمله رایانه‌ها و لپ‌تاپ‌های مخصوص بازی، ویرایش ویدئو و تولید محتوای گرافیکی شاهد استفاده از نوع جدید حافظه‌ها هستیم.

برای مثال اگر طی دو سال اخیر اقدام به خریداری مک‌بوک پرو کرده‌ باشید، متوجه خواهید شد که سرعت دستگاه‌ نسبت به نسل‌های قبلی خود افزایش چشمگیری داشته است. برنامه‌ها در یک چشم‌ برهم زدن باز و فایل‌ها نیز به‌سرعت روی دستگاه ذخیره می‌شوند. همچنین روشن و خاموش شدن دستگاه تنها در چند ثانیه صورت می‌گیرد. تمامی موارد گفته‌شده، به‌دلیل استفاده از حافظه‌های NVMe SSD در نسل‌های اخیر مک‌بوک پرو است که می‌تواند خواندن و نوشتن اطلاعات را ۴ برابر سریع‌تر از حافظه‌های SATA SSD به‌کاررفته در نسل‌های قبلی انجام دهد.

شناسایی مسیر داده‌ها نیز ۱۰ برابر سریع‌تر از گذشته شده است. این در حالی است که حافظه‌های SATA SSD خود چندین برابر پرسرعت‌تر از انواع HDD هستند و حاصل‌ضرب تمامی این ارقام می‌تواند نشان‌دهنده‌ی سرعت بسیار زیاد حافظه‌های مبتنی بر استاندارد NVMe باشد. در جدول زیر می‌توانید مقایسه‌ی میان عملکرد سه فناوری اصلی در صنعت ذخیره‌سازی اطلاعات را مشاهده کنید.

میانگین سرعت قابل دستیابی در حافظه‌های مکانیکی حدود ۲۰۰ مگابایت بر ثانیه است؛ درحالی که این مقدار برای حافظه‌های SATA SSD به‌رقم ۵۵۰ مگابایت بر ثانیه و برای NVMe SSD به‌ بیش از ۳ گیگابایت بر ثانیه می‌رسد. البته مشخص است که بسیاری از کاربران به چنین سرعتی نیاز ندارند و حتی کاربران حرفه‌ای نیز در استفاده روزمره، به حداکثر پتانسیل سرعت در استاندارد NVMe دست‌ پیدا نمی‌کنند؛ اما افزایش این مقدار می‌تواند به‌طور چشمگیری موجب بهبود عملکرد رایانه‌ها شود.

Samsung 970 Pro / سامسونگ ۹۷۰ پرو

نتایجی که در جدول زیر مشاهده می‌کنید به‌خوبی تفاوت دو نوع NVMe در کلاس‌های مختلف، تفاوت SATA و NVMe و تفاوت بین هارددیسک‌ها و حافظه‌های SSD را مشخص می‌کنند:

مدل حافظه / خواندن و نوشتن (MB/s)ظرفیتنوع حافظهSeq Q32T14K Q32T1 Seq 4KSamsung 970 Pro۵۱۲ گیگابایتNVMe SSD۳۵۳۵
۲۳۰۰۴۱۸
۳۲۸.۹۲۵۷۴
۲۱۲۴۵۴/۹۵
۱۳۱.۴Lexar NS200۲۴۰ گیگابایتSATA SSD۵۶۸/۸
۵۱۶/۷۳۱۱/۱
۲۹۲/۸۵۳۳/۹
۴۷۶/۳۳۳/۴
۸۸/۹۸ADATA XPG SX6000 Lite۵۱۲ گیگابایتNVMe SSD۱۷۴۲
۱۲۴۰۴۲۲/۹
۳۷۹/۹۱۷۳۶
۱۲۰۸۴۸/۵۸
۱۱۴/۸Western Digital WD10EZEX۱ ترابایتHDD 7200 RPM۱۶۴/۲
۱۵۹/۵۰/۹۴۳
۱/۳۱۱۱۶۳/۸
۱۵۹/۱۰/۳۰۰
۱/۳۰۳*تمامی بنچمارک‌های ذکرشده در این جدول را زومیت اجرا کرده است.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید، SSD‌های NVMe سرعت بسیار بیشتری در تست‌های زومیت نسبت به نمونه‌های SATA داشتند. Samsung 970 Pro یک حافظه‌ی NVMe بالارده و ADATA XPG SX6000 Lite یک حافظه NVMe اقتصادی است و با وجود اینکه هر دو از NVMe 1.3 بهره می‌برند، تفاوت سرعتی زیادی در آن‌ها دیده می‌شود. البته ممکن است محصولاتی از هر سه نوع حافظه وجود داشته باشند که عملکردی بهتر یا پایین‌تر از سطح گفته‌شده داشته باشند، اما مقادیر ذکرشده در جدول‌های فوق، به‌صورت میانگین درنظر گرفته شده است.

حافظه ذخیره‌سازی / سرعت خواندن اطلاعات (نوشتن اطلاعات)نوعترتیبی برحسب مگابایت‌برثانیه 4KB Random Single IOPSSamsung 970 ProNVMe SSD۲۷۹۵ (۲۰۸۷)۱۴۰۱۴ (۴۱۰۷۸)Lexar NS200SATA SSD۵۲۳ (۴۷۸)۸۵۷۷ (۲۴۸۲۰)Samsung 970 Evo PlusNVMe SSD۲۷۰۶ (۲۴۴۷)۱۵۰۸۲ (۴۱۷۳۶)ٰWestern Digital WD10EZEXHDD 7200 RPM۱۴۳/۵ (۱۴۲.۵)۵۹ (۳۱۴)*تمامی بنچمارک‌های ذکرشده در این جدول را زومیت اجرا کرده است.

بدون شک اگر نموداری از میزان پیشرفت حافظه‌ها در ۱۰ سال اخیر رسم شود، می‌تواند پیشرفت‌های صورت‌گرفته در حوزه‌ی پردازش رایانه‌های شخصی را کم‌رنگ کند. اما سرعت پایین‌تر موجب نشده است که نسل‌های قدیمی از جمله HDD حذف شوند. این نوع حافظه‌ها هم‌چنان برای ذخیره‌سازی انبوه اطلاعات گزینه‌ی مناسب‌تری به‌شمار می‌روند زیرا به‌نسبت حافظه‌های SSD، قیمت بسیار کمتری دارند و در حجم‌های زیاد، این فاصله بسیار محسوس‌تر می‌شود. اما بهتر است سیستم‌های عامل، برنامه‌ها و داده‌های پراستفاده روی حافظه‌های NVMe SSD یا در صورت عدم دسترسی روی SATA SSD قرار گیرند تا سرعت سیستم افزایش پیدا کند.

Samsung 970 Pro / سامسونگ ۹۷۰ پرو

اگرچه درگاه SATA توانسته است در نسخه ۳.۳ خود به سرعت ۱۶ گیگابیت‌برثانیه دست پیدا کند، اما بیشتر درگاه‌های تجاری موجود در رایانه‌ها از ظرفیت اسمی ۶ گیگابیت‌برثانیه فراتر نمی‌روند و در عملکرد واقعی نیز سرعت آن‌ها به‌سختی به ۵۵۰ مگابایت بر ثانیه می‌رسد. حتی نسخه ۳.۳ این فناوری بسیار کندتر از پتانسیل حافظه‌های SSD امروزی است؛ مخصوصاً اگر در پیکربندی RAID از آن‌ها استفاده شود.

در قدم بعدی، استفاده از فناوری PCI Express در دستور کار بسیاری از سازندگان قرار گرفت که به‌صورت پیش‌فرض در رایانه‌ها برای انتقال داده‌های مربوط به کارت گرافیک وجود داشت. این فناوری از نسل سوم به بعد قابلیت استفاده از چندین مسیر (Lane) را تا حداکثر مقدار ۱۶ عدد فراهم می‌کند که هر یک از آن‌ها می‌توانند حدود ۱ گیگابایت (به‌طور دقیق ۹۸۵ مگابایت) داده را در هر ثانیه منتقل کنند.

PCIe به‌عنوان عامل اصلی پیدایش رابط تاندربولت نیز شناخته می‌شود. این رابط اکنون گزینه‌‌ی اصلی برای اتصال کارت‌های گرافیک اکسترنال مخصوص بازی به رایانه‌ها است. همچنین حافظه‌های اکسترنال NVMe از رابط گفته‌شده استفاده می‌کنند که موجب می‌شود سرعت آن‌ها تقریبا همانند حافظه‌های داخلی باشد. اکنون بسیاری از کاربران متوجه می‌شوند که اقدام اینتل در جلوگیری از فراموش شدن Thunderbolt چگونه ثمربخش بوده است.

اگرچه ظهور PCIe به چندسال قبل از پیدایش استاندارد NVMe برمی‌گردد، اما استفاده از آن برای ذخیره‌سازی اطلاعات چندان متداول نبوده است. پروتکل‌های قبلی مورد استفاده دراین‌زمینه مانند SCSI و AHCI همگی در دوران اوج و سلطنت حافظه‌های مکانیکی توسعه یافته بودند و به‌همین دلیل چندان با ویژگی‌های پیشرفته‌ی SSDها سازگاری نداشتند. درنهایت NVMe توانست با ارائه‌ی قابلیت‌های بسیاری از جمله کم کردن تأخیر در اجرای فرمان‌ها و افزایش ظرفیت اجرای آن‌ها به‌مقدار ۶۴ هزار عدد، محدودیت‌های استانداردهای قبلی را از میان بردارد.

nvme vs sata m.2

قابلیت ذکرشده در حافظه‌های SSD اهمیت بسیار زیادی دارد زیرا داده‌ها در این نوع محصولات به‌صورت گسترده در واحد‌های ذخیره‌سازی ثبت می‌شوند؛ درحالی که این روند در حافظه‌های مکانیکی به‌طور پیوسته و دایره‌وار صورت می‌گرفت. استاندارد NVMe هم‌چنان درحال پیشرفت است و نسل‌های جدیدتر آن درحال عرضه به بازار هستند. در نسخه‌ی ۱.۳۱ این پروتکل، قابلیت استفاده از رم کامپیوتر به‌عنوان حافظه موقت (cache) فراهم شده است.

فرم‌فکتورهای حافظه‌های NVMe

M.2: مرسوم‌ترین فرم‌فکتور برای حافظه‌های NVMe محسوب می‌شود که با استفاده از کانکتور آن حداکثر تا چهار لین از PCIe 3.0 یا PCIe 4.0 می‌توان استفاده کرد.

U.2: این فرم‌فکتور با نام SFF-8639 نیز شناخته می‌شود و حداکثر از ۴ لین PCIe بهره می‌برد. چنین فرم‌فکتوری را بیشتر در سرورهای کامپیوتری می‌توان یافت.

U.3: بر مبنای مشخصات U.2 توسعه داده شده و از کانکتور SFF-8639 بهره می‌برد. می‌توان از یک کنترلر برای ترکیب SAS، SATA و NVMe بهره برد. حافظه‌های U.3 با U.2 سازگار هستند اما امکان استفاده از حافظه U.2 در بستر U.3 فراهم نیست.

AIC: تقریبا تمام حافظه‌های NVMe اولیه از نوع HHHL AIC یا FHHL AIC بودند و از اینترفیس PCIe 2.0 و PCIe 3.0 بهره می‌بردند. یک حافظه HHHL AIC به درگاه PCIe سرور متصل می‌شود. 

چگونه از یک حافظه‌ی NVMe بهره ببریم؟
افزودن چنین حافظه‌ای به رایانه‌ای بدون پشتیبانی از بوت NVMe، امری بیهوده خواهد بود؛ مگر اینکه یک گیمر باشید

امکان اضافه کردن یک حافظه از نوع NVMe به رایانه‌های دارای درگاه PCIe با خرید آداپتور وجود دارد. تمامی سیستم‌های عامل محبوب و مهم، درایورهای مخصوص برای این‌ کار را فراهم می‌کنند و بدون درنظر گرفتن سن رایانه‌ی شما، سرعت آن بدون شک افزایش پیدا می‌کند. اما این مسئله، چندان ساده نیز نخواهد بود. برای استفاده از حداکثر توان یک حافظه NVMe SSD، باید سیستم‌عامل خود را روی آن نصب کنید.

بوت شدن سیستم‌عامل از روی حافظه نیازمند پشتیبانی BIOS از استاندارد مورد استفاده توسط حافظه است. بایوس بیشتر رایانه‌های قدیمی از چنین قابلیتی پشتیبانی نمی‌کند و به‌نظر نمی‌رسد که سازندگان قصد ارائه‌ی به‌روزرسانی برای افزودن قابلیت مذکور داشته باشند. به‌همین دلیل افزودن چنین حافظه‌ای به یک رایانه‌ی بدون پشتیبانی از بوت NVMe، امری بیهوده خواهد بود؛ مگر اینکه یک گیمر باشید و بازی‌های خود را روی حافظه‌ی مذکور نصب کنید یا از نرم‌افزارهای سنگین با نیاز پردازشی بالا مثل ویرایش ویدئو با کیفیت‌های بالا (مانند 2160p) بهره ببرید.

Samsung 970 Pro / سامسونگ ۹۷۰ پرو

بیشتر حافظه‌های NVMe SSD موجود در بازار از فرم‌فکتور M.2 بهره می‌برند. اما داشتن درگاه M.2 به‌معنای پشتیبانی رایانه‌ی شما از استاندارد مورد نیاز نخواهد بود. این درگاه برای پشتیبانی از USB 3.0 در کنار SATA و PCIe درنظر گرفته شده است اما نسل‌های ابتدایی آن، تنها از SATA پشتیبانی می‌کنند؛ به‌همین دلیل بهتر است قبل از خریداری حافظه‌ی جدید، اطلاعات مربوط به مادربرد خود را مطالعه کنید یا به‌صورت آنلاین از سازگاری آن با استاندارد NVMe مطمئن شوید. همچنین دقت داشته باشید که درگاه MSATA که نسل قبلی M.2 به‌شمار می‌رود، شباهت بسیاری به آن دارد اما از قابلیت گفته‌شده پشتیبانی نمی‌کند.

از روی ظاهر یک درگاه نمی‌توان به پشتیبانی آن از PCIe و NVMe پی برد؛ اما می‌توان از نظر ظاهری میان درگاه PCIe x2 و PCIe x4 تفاوت قائل شد که تنها مورد دوم می‌تواند از استانداردهای گفته‌شده پشتیبانی کند. نمونه اول از کلید B شکل بهره می‌برد که موجب شده ۶ پین یا محل اتصال از بقیه جدا شوند. اصطلاح کلید به برآمدگی‌هایی در درگاه گفته می‌شود که روی فرورفتگی‌های موجود در حافظه قرار می‌گیرند. درگاه PCIe x4 از کلید M شکل استفاده می‌کند که علاوه‌بر برآمدگی قبلی، در طرف مخالف برآمدگی دیگری نیز دارد که پنج پین اتصال را از سایرین جدا می‌کند. البته قانون کلی برای این درگاه‌ها وجود ندارد اما بیشتر درگاه‌های دارای کلید B تنها از استاندارد SATA بهره می‌برند. امروزه درگاه‌های دارای هردو کلید B و M رایج هستند که قابلیت بهره‌گیری از تمامی استانداردها را دارند. گاهی به درگاه‌های گفته‌شده، نام دو سوکت و سه سوکت نیز اطلاق می‌شود.

اگر درگاه شما از نوع قدیمی‌تر بود باید از مبدل ۲۵ دلاری PCIe M.2 استفاده کنید. محصولاتی مانند M9Pe ساخت شرکت Plextor در بازار وجود دارند که تنها پس از قرارگیری در درگاه، قابل استفاده خواهند بود و هیچ عمل اضافی برای راه‌اندازی آن‌ها نیاز نیست. همچنین به‌عنوان یک کاربر ساده، باید از خرید نسخه ۲.۵ اینچی حافظه‌های NVMe خودداری کنید زیرا نیازمند رابط SFF-8639 هستند که برای حافظه‌های کوچک طراحی شده است. این رابط دارای ۴ مسیر نسل سوم PCIe، به‌همراه ۲ پورت SATA و چندین کانال جانبی است که از درگاه‌های ۳.۳ و ۱۲ ولتی برای تأمین انرژی استفاده می‌کند. البته این رابط تنها در حافظه‌ها و سیستم‌های رده‌بالا و سازمانی دیده می‌شود. اگر شما از دارندگان رایانه‌های نادر دارای پورت تاندربولت هستید (مانند بسیاری از مادربردهای ایسوس)، می‌توانید از این پورت برای اتصال حافظه‌ی NVMe به دستگاه خود استفاده کنید که توان بسیار بالایی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

همه‌ی NVMe‌ها یکسان نیستند

به‌صورت کلی هرنوع حافظه‌ی NVMe موجب سریع‌تر شدن رایانه‌ی شما می‌شود؛ اما همه‌ی آن‌ها شبیه یکدیگر نیستند. برای مثال حافظه‌ی 970 Pro ساخت سامسونگ می‌تواند فرایند خواندن اطلاعات را با سرعت ۳ گیگابایت بر ثانیه و نوشتن داده را با سرعت ۲.۵ گیگابایت در ثانیه انجام دهد درحالی که این مقادیر برای RC100 ساخت توشیبا، به‌ترتیب برابر با ۱.۲ گیگابایت بر ثانیه و ۹۰۰ مگابایت بر ثانیه است. اختلاف مدل‌های گوناگون، هنگامی که حجم داده‌ی نوشته‌شده بیشتر از حجم کش است، حتی می‌تواند محسوس‌تر باشد. عامل‌های مختلفی مانند نوع کنترلر، تعداد و نوع واحد‌های NAND و تعداد مسیر‌های PCIe روی عملکرد حافظه تأثیر دارد. چندین مورد از تفاوت‌ها و توضیحات برخی از عوامل در ادامه شرح داده شده است:

حافظه‌های NVMe SSD دارای اتصال PCIe x4 سریع‌تر از انواع PCIe x2 هستند.افزایش تعداد چیپ‌های NAND موجب افزایش مسیر‌ها و واحدهایی می‌شود که کنترلر برای توزیع و ذخیره‌ی اطلاعات استفاده می‌کند. به‌همین‌ دلیل حافظه‌هایی با ظرفیت کمتر معمولا نسبت به حافظه‌های حجیم‌تر، کندتر هستند؛ حتی اگر از یک مدل باشند.نوع چیپ‌های NAND مورد استفاده در حافظه نیز روی سرعت آن تأثیرگذار است. چیپ‌های SLC سریع‌تر هستند و سپس به‌ترتیب MLC و TLC قرار می‌گیرند و در نهایت نیز نوع QLC کمترین سرعت را دارد.

samsung 970 evo plus

در نهایت باید گفت که با استفاده از حافظه‌های NVMe SSD می‌توانید تا مدت‌ زیادی از رایانه یا لپ‌تاپ خود استفاده کنید و دیگر نیازی به تعویض قطعات یا دستگاه نخواهید داشت؛ مگر اینکه گیمر باشید یا استفاده‌های سنگین پردازشی داشته باشید. سرعت بالای این نوع حافظه‌ها موجب می‌شود تا بیشترین استفاده از توان سایر قطعات رایانه‌ی خود از جمله پردازنده و کارت گرافیک را داشته باشید.

سوالات متداول

۱.حافظه‌های مبتنی بر NVMe 1.3 حداکثر به چه سرعتی دست می‌یابند؟

همه چیز به تعداد لین‌های PCIe و نوع حافظه بستگی دارد. حافظه‌های SSD از نوع NVMe در حال حاضر حداکثر ۴ لین را درگیر می‌کنند؛ بنابراین در فناوری PCIe 3.0 حداکثر سرعت نامی ۴ گیگابایت بر ثانیه قابل دستیابی است؛ اما در شرایط عملی این سرعت کمتر است. 

۲.آیا حافظه M.2 و NVMe یکسان هستند؟ 

خیر، این دو مقوله کاملا متفاوت هستند. NVMe یک اینترفیس انتقال داده محسوب می‌شود که می‌توان آن را در مقابل SATA قرار داد اما M.2 فرم‌فکتوری ظاهری محسوب می‌شود که هر دو نوع حافظه‌ی SATA و NVMe در آن جای می‌گیرد. 

۳. آیا همه‌ی لپ‌تاپ‌ها از حافظه‌های مبتنی بر NVMe پشتیبانی می‌کنند؟

خیر، درصد زیادی از لپ‌تاپ‌ها درگاهی برای اتصال حافظه NVMe ندارند و برخی از آن‌ها نیز در صورت وجود حافظه قابل تغییر نیستند (همانند مک‌بوک‌های جدید)؛ بنابراین حتما پیش از خرید این نوع حافظه برای لپ‌تاپ خود به پشتیبانی از M.2 در آن و نسخه‌ی NVMe توجه کنید. 

۴. آیا حافظه‌های مبتنی بر PCIe 4.0 در بازار موجود هستند؟ 

برخی شرکت‌ها محصولات مبتنی بر PCIe 4.0 خود را روانه‌ی بازار کرده‌اند اما به دلیل محدودیت‌های مربوط به مادربردها و جدید بودن آن‌ها هنوز به‌صورت گسترده شاهد این حافظه‌ها نیستیم.

۵. آیا ممکن است درگاه حافظه SSD کامپیوتر شما از از نوع x4 نباشد؟

بله. برخی از مادربردها به دلیل محدودیت‌هایشان درگاه حافظه‌های M.2 با x2 (دو لین) دارند؛ به این معنی که احتمالا سرعت انتقال داده‌ی شما نصف میزان اعلامی توسط شرکت یا بنچمارک‌ها خواهد بود. 


برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 1
     
print

چگونه سایت بسازیم؟؟

اکنون بارگیری کن

تبلیغات

زیرا این نوع اعلامیه واقعاً می تواند در دراز مدت کار کند.اگر می خواهید الهام بگیرید ، آموزش ساخت وب سایت  فقط به این اعلامیه طراحی مجدد SERP نگاه کنید.راهنمای کامل راه اندازی وب سایت جدید شماایجاد ساده ، آسان است و حتی اگر بخوبی آن را انجام دهید ، می تواند ترافیک ارگانیک را نیز به همراه آورد.البته این تنها درصورتی است که سایتی دارید که دوباره طراحی می کنید. اگر کاملاً جدید باشید و چیزی نداشته باشید چه می کنید؟جواب ساده است: چیزی درست کنید. وردپرس چیست هنوز هم می توانید به نشریات و مارک های دیگر دسترسی پیدا کنید تا اندکی در معرض روز عرضه قرار بگیرید.و مهمتر از همه ، سایت خود را راه اندازی نکنید و هیچ چیزی در آن نباشد.قبل از راه اندازی سایت رسمی خود ، شروع به ایجاد مطالب مفید و با ارزش کنید.به این ترتیب وقتی یک بازدید کننده شما را پیدا می کند ، علاوه بر تحسین طراحی جدید و جالب شما باید کاری انجام دهند.10. از توضیحات متا و برچسب های عنوان غافل نشوید

وقتی در حال ساختن یک سایت جدید هستید ، وسوسه می شود بخواهید گوشه هایی را به خاطر انتشار سریع هرچه سریعتر گوشه ها قطع کنید. اما سرعت هدف نیست.جستجوگرها و موفقیت طولانی در این سایت مدت اهداف برای طراحی مجدد یا سایت جدید است. فدا کردن این تلاشها برای یک وب سایت که به سرعت ساخته شده است بی معنی است.بنابراین اگر چه ممکن است خسته کننده به نظر برسد ، اطمینان حاصل کنید که هر صفحه در سایت جدید شما دارای توضیحات متا و کلمات کلیدی بهینه شده و برچسب عنوان است.اگر در WordPress هستید ، حتی می توانید از افزونه های SEO برای کمک به این موضوع استفاده کنید. یا نحوه ویرایش آنها را روی سیستم عامل خود بیابید و سپس این کار را انجام دهید.11. برای نمایه سازی موبایل-اول ساخت

گوگل در سال جاری میلادی وقتی که رسما اعلام نمایه شدن تلفن همراه اول را اعلام کرد ، بسیار جنجال زد.نسخه کوتاه آن این است که اگر سایت شما موبایل نیست ، SEO شما فرصتی ندارد.هنگامی که یک وب سایت را دوباره فروشگاه اینترنتی طراحی می کنید ، تلفن همراه باید مورد توجه واقع شود.در صورت امکان ، توصیه می شود سایت خود را بسازید تا با Google AMP سازگار باشد. هر پلت فرم وب سایت با این کار نمی کند ، بنابراین این را در خاطر داشته باشید.حداقل ، یک سایت پاسخگو بسازید که به مخاطبان تلفن همراه شما تجربه کاربری خوبی دهد. تمام اصول یکسان اعمال می شود ، فقط باید در موبایل به نظر برسد و احساس خوبی داشته باشد.در هنگام راه اندازی چه باید کرد

12. پیاده سازیهای 301 خود را پیاده سازی کنید

اگر نقشه را زودتر ساخته اید ، اینجاست که می توانید از آن استفاده کنید.301 تغییر مسیر ابزاری است که می توانید برای جذب بازدید کننده که ممکن است با کلیک روی پیوندی که منجر به وب سایت قدیمی و در حال استفاده نشده شما می شود ، استفاده کنید.بدون راه‌اندازی تغییر مسیر ، بازدید کننده بالقوه شما صرفاً به صفحه خطا برخورد کرده و هیچ کس عاقلان سایت جدید شما نخواهد بود. این برای سئو و کسب و کار بد است.اگر از یک سایت WordPress استفاده می کنید ، می توانید از افزونه Redirection استفاده کنید یا همه کارها را بصورت دستی انجام دهید.و اگر بستر دیگری را انتخاب کردید ، احتمالاً می توانید ابزارهای تغییر مسیر را در باطن یا فروشگاه برنامه سیستم عامل خود پیدا کنید.13. آدرس خود را در کنسول جستجوی Google و Google Analytics تغییر دهید

یکی دیگر از مشکلات احتمالی هنگام راه اندازی وب سایت جدید این نیست که کنسول Google Analytics و Google Search شما به زودی پس از راه اندازی تنظیم شوند.به عنوان مثال ، اگر از راه اندازی GSC تا چند ماه از خط غافل نشوید ، پس از بهره مند شدن از آن می توانید نقشه سایت خود را به خوبی ارائه دهید. Google نمی داند چگونه همه چیز را فهرست بندی کند ، به این معنی که در ترافیک گم خواهید شد.توصیه من این است که کنسول جستجوی Google خود را در روز اول فعال کنید و فوراً نقشه سایت خود را بارگذاری کنید.شما می خواهید "موفقیت" سبز را در اسرع وقت روشن کنید زیرا این بدان معنی است که گوگل 100 درصد سایت شما را خزیده است.

https://www.janblaghy.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d9%88-%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%ad%db%8c-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%aa/

https://www.janblaghy.ir/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%B3%D8%A7%DB%8C%D8%AA/

https://www.janblaghy.ir/%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d9%81%d8%b1%d9%88%d8%b4%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c/


برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 1
     
print

جذب پول با قانون جذب

سریع‌ترین راه رسیدن به ثروت در ایران چیست؟
فریباچاوش‌زاده تفتی کارشناس اقتصادی درباره سریع ترین راه رسیدن به ثروت در ایران توضیحاتی ارائه داد.

سریع‌ترین راه رسیدن به ثروت در ایران کدام است؟به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، فریباچاوش‌زاده تفتی کارشناس اقتصادی با اشاره به اهمیت ایجاد درآمد پایدار برای توسعه اقتصادی کشور، اظهار کرد: در تعریف علم اقتصاد به پولی که فرد یا شرکت در بازه زمانی مشخص از محل کالاها یا خدمات مشتریان فراهم کرده است درآمد پایدار می‌گویند.

 

وی با بیان این که هر شخص و یا جامعه‌ای برای رفع نیازهای روزمره خود به کالا یا خدمات ارائه شده توسط سایرین نیاز دارد، افزود: بهره‌مندی از مزیت‌های نسبی دیگران در تولید کالا و خدمات اصل عاقلانه‌ای است که در رفع نیازهای شخصی و اجتماعی نباید نادیده گرفته شود .

این کارشناس اقتصادی با اشاره به این که از نگاه کارآفرینان ایجاد درآمد و سود هدف نهایی نیست، گفت: آگاهی از نحوه حفظ و افزایش قدرت خرید چیزی است که دائما باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

چه کسی فقر مطلق دارد؟

وی با بیان این که اولین و شاید مهم‌ترین اقدام در حفظ قدرت خرید در شرایط تورمی تغییر نگرش از مصرف‌گرایی به میل به سرمایه‌گذاری است، تصریح کرد: شخصی که نتواند نیازهای زیستی و اولیه را در خود کنترل کند به فقر مطلق دچار است.

چاوش‌زاده ترسیم اهداف و تجسم رسیدن به آنها را دومین راهکار جبران کمبود درآمد عنوان کرد و افزود: برای داشتن درآمد بیشتر ابتدا یک هدف را برای خود مشخص کرده و سپس نقشه‌ای برای دستیابی به آن بکشید.

بیشتر بخوانید:آمار و ارقامی عجیب از پدیده‌ای متفاوت در اقتصاد ایران/ هرآنچه باید از پولدار‌های خانه‌نشین کشور بدانید

این استاد اقتصاد دانشگاه یزد در ادامه به لزوم تلاش برای به دست آوردن پول اشاره کرد و گفت: اولین دلیلی که مردم به خواسته‌هایشان نمی‌رسند این است که آنها دقیقا نمی‌دانند چه می‌خواهند. ثروتمندان به این موضوع رسیده‌اند که آنچه آنها می‌خواهند ثروت بیشتر است.

رهایی از دام حقوق ثابت از دیگر راهکارهای جبران کمبود درآمد

چاوش‌زاده رهایی از دام حقوق ثابت را از دیگر راهکارهای جبران کمبود درآمد برشمرد و بیان کرد کتاب راز همیشه توجه داشته باشید که افراد حرفه‌ای در کسب و کار وجود دارند که در انتهای هر کارشان حقوق بالایی دریافت می‌کنند اما حقوق ثابت با وجود این که امنیت بالایی دارد کندترین روش برای رسیدن به ثروت است.

این استاد دانشگاه، داشتن درآمد مستقل را سریع‌ترین راه رسیدن به ثروت عنوان و تصریح کرد: ثروتمندان با داشتن شغل مستقل و درآمد بالا به فکر رشد کسب و کار خود هستند، اما مردم معمولی به درآمد ثابت ماهیانه‌ای که دارند اکتفا کرده و فرصت‌های زیادی که می‌توانند آنها را ثروتمند کند از دست می‌دهند.

چاوش‌زاده با بیان این که باید روش تفکر را نسبت به پول عوض کرد، خاطرنشان کرد: روش رسیدن به ثروت این است که طرز تفکر اشتباه را نسبت به کسب درآمد عوض کرد.

وی در پایان گفت: آنچه در نهایت راز رسیدن به موفقیت است تفکر درست در مورد پدیده‌های مختلف بوده و اگر می‌خواهید به فرد موفقی تبدیل شوید باید شیوه تفکرتان نسبت به کسب درآمد و ثروت اندوزی را تغییر دهید.


برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 1
     
print

ثروت و پول


ثروت یا مایه[۱] از مفاهیم عامی است که در حوزه‌های موضوعی مختلف استفاده می‌شود. به‌طور خاص ثروت، از مفاهیم اقتصاد ی است که به فراخور نوع نگاه و جایگاه مورد استفاده قرار گرفته، تعاریف متفاوتی از آن شده‌است. ثروت را می‌توان شاخص تعیین جایگاه اقتصادی هر فرد دانست که کیفیت و کمیت آن در تقسیم‌بندی طبقات اقتصادی تعیین‌کننده‌است «دسته‌ای از ظرفیت‌های تولیدی است که مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند» این تعریف آدام اسمیت نظریه‌پرداز اقتصاد بازار از این مفهوم است. «مجموعهٔ گنج‌ها و ذخایر طلا و گوهر و تاج و تخت» تعریفی قدیمی و ساده از این مفهوم است. در پی انقلاب صنعتی، اجزایی چون «تولید» و «ارزش افزوده» نقشی اساسی در معنای این مفهوم پیدا کرده‌اند.محتویات

۱    تعریف ثروت

۲    بازدهی اجزای ثروت

۳    تولید ثروت

۴    توزیع ثروت

۵    مصرف ثروت

۶    پانویس

۷    منابع

تعریف ثروت

به‌طورکلی ثروت (Wealth)، به کلیه مواد و اشیایی اطلاق می‌شود که نیازهای بشر را رفع می‌نمایند. این ثروتها یا طبیعی هستند و مستقیم یا غیر مستقیم مورد استفاده واقع می‌شوند یا تولید می‌گردند؛ یعنی به دست بشر، تغییر شکل یافته، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در اقتصاد، مفهوم دیگری به نام دارایی (Assets) هم وجود دارد. دارایی به دو دسته «واقعی» و «غیر واقعی» تقسیم می‌شود. داراییهای واقعی، عبارت اند از: ماشین آلات، زمین‌ها و ساختمان‌های تحت مالکیت شرکت‌ها و همچنین شامل کالاهای مصرفی با دوام، مانند: ماشین لباسشویی، دستگاه‌های صوتی - تصویری و خانه‌های مسکونی که در مالکیت خانوارها قرار دارند. این دارایی‌ها دارای بازدهی اند و با یکدیگر تفاوت دارند. خانه‌های شخصی افراد در واقع، نوعی بازدهی برای صاحبان آن‌ها هستند و در آن‌ها زندگی می‌کنند و هیچ گونه اجاره‌ای نمی‌پردازند. همین‌طور، صاحبان دستگاه‌های صوتی - تصویری بدون پرداخت اجاره از آن‌ها بهره می‌برند. دارایی‌هایی از این دست را دارایی واقعی می‌نامند. در بعضی از کشورهای صنعتی ارزش دارایی واقعی هر فرد، حدود سی هزار دلار است. نوع دیگر دارایی «دارایی مالی» است که شامل پول، سهام ،اوراق قرضه یا اوراق مشارکت می‌شود. همچنین نوع دیگری از دارایی تحت عنوان سرمایه انسانی نیز وجود دارد که ناشی از جمعیت انسانی در اقتصاد می‌باشد. مجموع دارایی‌های واقعی، مالی و انسانی را «ثروت» می‌گویند که هریک از این دارایی‌ها ایجادکننده مطلوبیت هستند.[۲] ازآنجایی که هر یک از اجزای تشکیل دهنده ثروت، درجه مطلوبیت و رضایت متفاوتی را داراست لازم است بازدهی هریک ازآنها تبیین شود:


بازدهی اجزای ثروت

بازدهی به معنای افزایش ارزش یا قیمت در طول زمان می‌باشد. البته به تشابه می‌توان بازدهی منفی را هم برای ثروت در نظر گرفت که به معنای کاهش ارزش دارایی‌ها در طول زمان است.


بازدهی دارایی‌های مالی:


پول:


پول به عنوان یکی از اصلی‌ترین اجزای دارایی‌های مالی فرد، دارای بازده حقیقی منفی است زیرا با وجود تورم، عموماً ارزش پول باگذشت زمان رو به کاهش دارد. اما از آنجایی که موجب تسهیل مبادلات روزمره می‌شود و دارنده آن مطلوبیتی از این امر می‌برد پس پول دارای بازده ذهنی مثبت می‌باشد.


اوراق قرضه:


یک درآمد ثابت و دائمی که به دارنده آن تعلق می‌گیرد. این بازدهی تا زمان انقضاء مدت اوراق و بازپرداخت اصل آن همه ساله دریافت می‌شود.


سهام:


افراد با خرید سهام شرکت‌ها در سود و زیان آن‌ها شریک می‌شوند. علاوه بر آن از تغییر قیمت سهام در بازار بورس نیز سود یا زیان کسب می‌کنند.


بازدهی دارایی‌های واقعی:


بازدهی این نوع از دارایی‌ها همان خدمات ناشی از آنهاست که نصیب صاحبان آن دارایی‌ها می‌شود.


بازدهی ثروت انسانی:


شامل کسب مهارت، دانش و تجربیات افراد در طول زندگی است. چنانچه نسبت ثروت انسانی به ثروت فیزیکی (دارایی‌های مالی و واقعی) بیشتر باشد بازدهی آن مثبت و در غیر اینصورت منفی خواهد بود.[۳]


البته مسلم است که مسائل فوق هنگامیکه در چارچوب نظام اقتصادی جوامع قرار بگیرد دستخوش تغییرات و تعدیل‌هایی خواهد شد.


تولید ثروت

با توجه به تعریف ارائه شده از ثروت، هر عملی که منجر به افزایش انواع مختلف دارایی و افزایش سطح رضایت آدمی شود به تولید ثروت می‌انجامد. البته این عمل الزامات و ابزاری دارد که در سه گروه کلی جای می‌گیرد:


-مواهب طبیعی مانند زمین، و کلیه اشیا و مواد موجود در طبیعت که خداوند آن‌ها را خلق نموده و انسان با تغییر و تحول در آن اقدام به رفع نیازهای خود و افزودن بر ثروت‌های طبیعی می‌نماید.


-کار انسان و بهره بردن از قوای فکری و فیزیکی که منجر به تولید ثروت‌های واقعی و انسانی می‌گردد.


-سرمایه که می‌توان آن را ثروتی دانست که برای تولید ثروت جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر منظور از سرمایه ابزارهای متعددی که در انجام کار از آن‌ها استفاده می‌شود که انواع مختلفی از قبیل ساختمان‌ها، ماشین آلات، خط لوله‌ها، برج‌ها و دکل‌ها را در بر می‌گیرد.[۴]


البته نظر نظام‌ها و مکاتب مختلف اقتصادی در رابطه با منشأ ثروت متفاوت است و هر یک بر بعضی از این عوامل تأکید بیشتری دارند. برای مثال در نظام سرمایه‌داری اعتقاد بر این است که مهم‌ترین عامل مولد ثروت سرمایه است و انباشت ثروت برای افزودن بر موجودی سرمایه را توصیه می‌کند. در مقابل سوسیالیست‌ها با دیدگاه کاملاً منتقدانه بیان داشته‌اند که منشاء ثروت نیروی کار و قوای انسانی است و مناسبات سرمایه‌داری را ضد مصالح عمومی افراد جامعه می‌دانند.[۵] اقتصاد دانان مسلمان نیز سعی کرده‌اند با توجه به آموزه‌های اقتصادی دین اسلام یک شیوه اصلاح و تعدیل شده را بیان کنند که عبارت است از :دادن سهم مشخص و مؤثر به هریک از این سه جزء به منظور افزایش ثروت موجود در جامعه.


توزیع ثروت

قطعاً فهم این موضوع که ثروت در اختیار چه کسی است و باآن چه می‌کند بسیار مهم است. چرا که بنا به گفته گابریل زید نویسنده مکزیکی «ثروت در معنای اخص آن انباشت امکانات است» پس نحوه تمرکز ثروت تأثیر به سزایی درشکل‌گیری مناسبات اقتصادی جوامع خواهد داشت. مطابق اصول نظام سرمایه‌داری مالکیت ثروت در انحصار دارنده آن است. در واقع انواع مختلف دارایی‌ها حتی مواهب طبیعی مانند جنگل‌ها و معادن قابلیت خصوصی شدن دارند مگر اینکه ضرورت اجتماعی ایجاب کند که دولت‌ها این حق را محدود نمایند. برعکس در اقتصاد سوسیالیستی انواع ثروت‌ها حتی لوازم و دارایی‌های شخصی افراد در تملک دولت است و الگوی مالکیت عمومی است هرچند در مواردی خاص بخشی از آن به خود افراد واگذار می‌شود. در نظام اقتصادی اسلام هر سه نوع مالکیت وجود دارد. بخشی از مشترکات عامه مانند معادن، درختان، زمین‌های بایر و… توسط دولت اداره می‌شود اما درآمدش متعلق به همه مردم است. در واقع مالکیت دولتی است اما منافعش عمومی است. همچنین دارایی‌ها فرد و ثروتی که ناشی از کار و تلاش یا حتی از ارث خانوادگی وی باشددر تملک انحصاری خود اوست و هیچ‌کس حق بهره‌برداری از آن‌ها را ندارد پس مسلم است که مالکیت خصوصی در اسلام مطرح و معتبر است.[۶


https://www.janblaghy.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D9%85%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%88-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C/https://www.janblaghy.ir/%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D8%AB%D8%B1%D9%88%D8%AA/https://www.janblaghy.ir/learn-the-law-of-attraction-of-money-and-wealth/
برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 1
     
print