رمز خود را فراموش کرده ام ! ثبت نام جدید

نکته های سئو | بهترین تکنیک های سئو


نکات سئو سایت داخلی
1. کلمات کلیدی مشابه را به مطلب اضافه کنید
کلمات کلیدی مشابه یا LSI به معنی عبارات و کلماتی هستند که با کلمه کلیدی اصلی مترادفند یا با آن در ارتباطند. وقتی این کلمات مشابه را در متن خود به کار می برید گوگل را از مفهوم کلی صفحه آگاه می کنید. عبارات مشابه را در انتهای صفحه نتایج جستجو می توانید ببینید.

2. محتوای متنی به عکس نوشته ها (اینفوگرافیک) اضافه کنید
نوشته هایی که به شکل تصاویر آماده می شوند برای اشتراک گذاری و گرفتن بک لینک بسیار مناسبند. اما عیب بزرگ آنها اینست که گوگل قادر به خواندن این نوع نوشته ها نیست. توضیحات مرتبطی را به این گونه تصاویر اضافه کرده تا گوگل نیز از محتوای صفحه شما آگاه گردد.

3. عناوین مجزایی برای هر صفحه خود ایجاد کنید
صفحات با عنوان های تکراری یکی از بزرگترین اشتباهات سایت ها، مخصوصا سایت های فروشگاهی که دارای صفحات زیادی هستند می باشد. گوگل نیز مکررا صاحبین سایت ها را از این کار نهی کرده است. نوشتن عناوین مستقل برای هر صفحه کار واقعا دشواریست اما انجام این کار تاثیر به سزایی در سئو سایت دارد.

4. از کلمات کلیدی بلندتر در عنوان صفحه استفاده کنید
توجه به این تکنیک سئو بسیار به درد خور می تواند باشد. به عنوان مثال عبارت کلیدی “کفش های قرمز” را در نظر بگیرید. شما می توانید به راحتی همین عبارت را در عنوان صفحه قرار دهید. اما استفاده از عبارت بلندتری مانند “بهترین کفش های قرمز” انتخاب هوشمندانه تری است. با این کار فورا در عبارت “بهترین کفش های قرمز” رتبه خوبی کسب می کنید و در دراز مدت نیز شانس زیادی برای گرفتن رتبه در عبارت کفش های قرمر کسب می کنید.

5. وجود کلمه کلیدی در یو آر ال صفحه را آزمایش کنید
اگر با وجود اینکه صفحه شما کاملا بهینه بوده اما در نتایج جستجو رتبه خوبی کسب نمی کند، کلمه کلیدی را در آدرس صفحه قرار دهید. لازم به ذکر است که در این کار زیاده روی نکرده و صرفا یک یا دو کلمه کلیدی اصلی را در یو آر ال قرار دهید. بعضا مشاهده شده که این کار تاثیر مثبتی در رتبه گیری صفحات داخلی می تواند ایفا کند.

6. بر روی مطلب مفید و قابل اجرا تمرکز کنید
بسیاری از مطالعه ها نشان داره که استفاده از مطالب مفید و ضروری، درصد کلیک را بالا می برد. این گونه مطالب قابلیت اشتراک گذاری بیشتری دارند و کاربران بیشتر به آن توجه می کنند.

7. به جای  توجه بر روی چگالی کلمه کلیدی بر روی تکرار آن تمرکز کنید
 این یکی از آن ترفند های سئو است که بسیاری از افراد دچار کج فهمی شده اند. بعید به نظر میرسد که گوگل بر روی چگالی یک کلمه کلیدی به عنوان فاکتور رتبه بندی توجه کند. اما شکی نیست که تعداد دفعات استفاده از آن مهم است. به احتمال زیاد، صفحه ای که کلمه کلیدی اصلی را هفت بار تکرار کرده نسبت به صفحه دیگری که تنها یک بار کلمه کلیدی در آن قید شده، احتمال گرفتن رتبه بهتری دارد. بنابر این برای چند بار هم شده کلمه کلیدی اصلی را در متن تکرار کنید.

8. صفحه قوانین سایت داشته باشید
این نکته تاثیر مستقیمی بر روی سئو و پارامترهای گوگل ندارد. اما سایت هایی که دارای رویه معلوم بوده و قوانین مشخصی برای کارهای خود دارند، قانونی تر جلوه کرده و از دید کاربران اعتبار بیشتری دارند.

9. کلمات مترادف با کلمه کلیدی اصلی را در هدینگ H1 و H2 بنویسید
وبمسترها معمولا کلمات کلیدی خود را مستقیما در تگ های H1 و H2 وارد می کنند. اما این نوع بهینه سازی شاید کمی افراطی به نظر برسد. می توانید کلمات مترادف با آن ها را در این تگ ها بنویسید. به عنوان مثال برای صفحه ای که کلمه کلیدی آن نوشابه بدون قند است، می توانید عبارت نوشابه رژیمی را در هدینگ H1 یا H2 وارد کنید.

10. حداکثر 60 کاراکتر برای عنوان صفحه انتخاب کنید
گوگل برای نمایش عنوان صفحه محدودیت دارد و مقدار این محدویت 512 پیکسل است. اما چون اندازه گیری پیکسل سخت است، می توانید به طور تقریبی این مقدار را به اندازه 60 کاراکتر در نظر بگیرید. با انتخاب این تعداد کارکتر در بیش ار 99% مواقع، طول عنوان صفحه از 512 پیکسل تجاوز نمی کند.

11. دکمه های اشتراک گذاری را دم دست قرار دهید
همواره سعی کنید دکمه هایی که به واسطه آنها کاربران می توانند مطالب شما را به راحتی به اشتراک بگذارند دم دست قرار داده تا از این قابلیت نهایت استفاده را ببرید.

12. صفحات محصولات فروشگاه را همانند پست های وبلاگتان بهینه سازی کنید
این یکی از تکنیک های سئو است که بسیار ار اهمیت برخوردار می باشد. چرا که بسیاری از وبمسترها صرفا به ایجاد صفحه محصول بسنده کرده و توضیحی برای آن نمی نویسند. به عنوان مثال کلمات کلیدی خود را چند بار در صفحه تکرار کرده و از کلمات مشابه با آن نیز استفاده کنید. در صورت امکان و در حداقل 1000 کلمه محصول خود را توصیف کنید.

13. صفحه اصلی خود را صرفا در نام برند خود بهینه سازی کنید
صفحه اصلی شما مطمئنا معتبرترین صفحه در سایت است، اما این صفحه به دلیل کمبود محتوا، نمی تواند معمولا رتبه خوبی کسب کند. در حال کلی، صفحه اصلی از نوع صفحاتی نیست که گوگل بخواهد در نتایج جستجو به کاربران نشان دهد. بنابراین صفحه اصلی خود را صرفا در نام برند خود بهینه و سئو کنید.

14. محتوای بلند منتشر کنید
بسیاری از مطالعات نشان داده که ارتباط تقریبا مستقیمی بین حجم محتوا و رتبه آنها در نتایج جستجو وجود دارد. اما این بدین معنی نیست که انتشار صفحه با محتوای بسیار زیاد تضمینی بر گرفتن رتبه یک گوگل باشد.  اما همان مطالعات نشان می دهد سایت هایی که در صفحه اول گوگل قرار می گیرند، معمولا محتوای آنها بیش از 1000 کلمه است.

15. کلمه کلیدی سایت را در ابتدای عنوان صفحه قرار دهید
موتورهای جستجو رتبه بهتری را برای صفحاتی که با کلمات کلیدی شروع می شوند در نظر می گیرد. بنبابراین سعی کنید این کار را همواره انجام دهید.

16. صفحات قدیمی را دوباره در معرض دید کاربران قرار دهید
این کار موجب افزایش بازدید آن صفحات توسط کاربران می گردد.

17. به جای تاریخ انتشار از تاریخ آپدیت استفاده کنید
نوشتن تاریخ آپدیت به جای تاریخ انتشار این حس را به کاربر می دهد که این یک مطلب قدیمی و جا افتاده می باشد که همواره به روز رسانی نیز شده است. این حالت اطمینان بیشتری به کاربر در صحت مطالب صفحه می دهد.

18. از امتیازات لینک سازی داخلی استفاده کنید
همواره صفحات مختلف را در صورت نیاز در محتوای صفحات به یکدیگر لینک دهید. این کار تاثیر به سزایی در رتبه صفحات می دهد.

19. محتوای قدیمی را به روز رسانی کنید
این مورد یکی از ترفند هاییست که توسط سئوکاران کاملا ندیده گرفته می شود. اول از همه به روز رسانی مطالب به گوگل می فهماند که شما به مطالب سایت خود اهمیت می دهید. همینطور به کاربران نیز اعلام می کند که این پست به روزرسانی شده و می توانند از مطالب جدید آن بهره مند شوند.

20. از کنسول جستجوی گوگل برای پیدا کردن مشکلات تگ ها استفاده کنید
گوگل صراحتا اعلام کرده که عناوین صفحات می بایست به صورت مستقل و غیر تکراری نوشته شوند. با استفاده از کنسول گوگل می توانید صفحاتی که احیانا برای آنها عنوانی ننوشته یا عناوین تکراری برای صفحات گذاشته اید را پیدا کنید.

21. از تصاویر استفاده کنید
تصاویر موجب می شوند که صفحات شما برای خوانندگان جذاب تر بوده و تا انتهای مطلب را بخوانند. از آنجا که گوگل به رفتار کاربران در سایت اهمیت داده و میزان حضور کاربر در سایت به عنوان یکی از این پارامترها می باشد، این مسئله موجب ارتقا سئو و رتبه سایت می گردد.

22. با استفاده از لیست کردن موارد احتمال حضور سایت خود در گراف دانش گوگل را بالا ببرید
گراف دانش گوگل با شعبده بازی ایجاد نمی شود. در مورد عبارات کلیدی که با چگونه آغاز شده و پاسخ آن به شکل لیست وار است، گراف دانش بعضا فعال شده و سایت هایی که به شکل لیست به این سوالات پاسخ داده اند را در آن گراف قرار می دهد.

23. از لینک های خارجی استفاده کنید
آیا لینک دادن به سایت های مرتبط با مطلب یک صفحه به سئو سایت کمکی میکند؟ گوگل در پاسخ گفته که این امکان وجود دارد. مطالعات نشان داده که در بعضی از موارد تاثیر مثبت بسیار کمی در رابطه با این کار می تواند وجود داشته باشد.

24. از اسکیما برای افزایش CTR (البته با احتیاط فراوان) استفاده کنید
وجود چند ستاره در کنار عنوان جستجو می تواند احتمال کلیک بر روی آنها را افزایش دهد. اما گوگل به تازگی در حال جریمه کردن سایت هاییست که از این سیستم در جهت فریب کاربران و موتورهای جستجو اقدام می کنند.

25. از یو آر ال های کوتاه استفاده کنید
یو آر ال های کوتاهتر برای موتورهای جستجو و کاربران بهتر است. همچنین مطالعه بر روی یک میلیون نتیجه جستجوی گوگل نشان می دهد که صفحات با یو آر ال های کوتاهتر در رتبه های بالاتر گوگل قرار دارند.

26. از دستور العمل زیر برای گرفتن توضیحات چهار خطی زیر عنوان سایت استفاده کنید
طبق تجربه تقریبا گوگل در 50 درصد موارد صرفا از متای توضیحات صفحه استفاده می کند ودر سایر موارد متنی از محتوای صفحه را در قسمت متای توضیحات نمایش می دهد. در بعضی مواقع این توضیحات بیشتر شده و به جای دو خط در چهار خط نمایش داده می شوند. نتیجه این نوع نمایش، گرفتن کلیک بیشتر از کاربران است. اما چگونه توضیحات چهار خطی از گوگل بگیریم؟ گوگل از دو فاکتور زیر در این مورد استفاده می کند:

اعتبار و قدرت کلی دامنه
نکته های مفید در ابتدای صفحه
در صورت امکان نکات مفیدی در چند خط ابتدایی صفحه بنویسید تا در نتایج جستجو شانس گرفتن توضیحات چهار خطی را برای صفحات خود افزایش دهید.

https://virgool.io/@urlarzonline/%D8%A7%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AA%DA%A9%D9%86%DB%8C%DA%A9-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A6%D9%88-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A7%D8%AF%D9%87-bigvdeprnbsk


برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 3
     
print

روش های اصولی بالابردن سرعت سایت های وردپرسی

افزایش سرعت سایت وردپرس نیاز اصلی همه سایت‌های وردپرسی هست. چرا که هر چقدر سرعت لود سایت ما بیشتر باشه ابتدا از طرف موتور جستجو توجه بیشتری به سایت ما میشه و بخاطر دادن امتیاز بالا به دلیل سرعت بالای سایت بازدید بیشتری دریافت می‌کنیم. بعد از اون هم رضایت کاربر بازدیدکننده رو در پی داره که بخاطر لود سریع صفحات سعی می‌کنه تا هر زمان که در نتیجه جستجو با سایت ما برخورد کرد حتما روی سایت ما کلیک بکنه. پس مقوله سرعت سایت و بهینه سازی سرعت وردپرس یک موضوع مهمی هست که حتما باید بهش توجه داشته باشیم.

هیچ میدونستید که بر اساس آماری که گروه Aberdeen Group منتشر کرده، بخاطر هر 1 ثانیه تاخیری که در لود صفحات سایت شما رخ میده نتایج زیر را به دنبال خواهد داشت؟

کاهش 11 درصدی آمار بازدیدکنندگان سایت
کاهش 16 درصدی رضایت کاربرانی که به مشتری شما تبدیل شده‌اند
کاهش 7 درصدی آمار فروش سایت
افزایش 50 درصدی نرخ پرش(bounce rate)
پس میبینیم که حتی کاهش لود صفحه به اندازه کمتر از 1 ثانیه هم تاثیرات بدی را در کسب و کار ما داره و اگه بهش توجه نکنیم و چاره‌ای برای این کار در نظر نگیریم، خسارات زیادی به سایت ما تحمیل میشه که برای جبران اون شاید نیاز باشه سال‌ها تلاش بی وقفه داشته باشیم. پس قبل از اینکه باعث ایجاد این مشکل بشیم بهتره در اولین اقدام به بهبود سرعت سایت بپردازیم.

در این آموزش از پایگاه دانش میزبان‌فا قصد دارم به آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس در gtmetrix بپردازم که با استفاده از این آموزش میتونید با تکیه بر آمار و ارقامی که از آنالیز سایتتون با استفاده از سایت gtmetrix به دست میارید، ببینید که سایتتون در چه بخش‌هایی ضعیف عمل کرده و علت پایین پودن سرعت سایت شما چه چیزی میتونه باشه. پس اگر شما هم به دنبال آموزش کامل استفاده از GTmetrix هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس در gtmetrix
اولین سوالاتی که برای افزایش سرعت سایت به ذهن کاربران پیش میاد اینه که:

علت پایین بودن سرعت سایت و علت کند بودن سایت ما چیه؟
چگونه سرعت سایت را افزایش دهیم؟
ترفندهای افزایش سرعت سایت در وردپرس چه چیزهایی هستند؟
استفاده از افزونه بهینه سازی سرعت وردپرس تا چه میزان میتونه روی سرعت سایت وردپرسی ما تاثیر مثبتی بزاره؟
و… کلی سوالات از این دست که حتما در ذهن شما نقش بسته و به دنبال یافتن بهترین راهکار برای حل مشکل کند بودن وردپرس و افزایش سرعت سایت در وردپرس هستید.
برای اینکه بتونیم سرعت سایت وردپرسی خودمون رو افزایش بدیم ابتدا باید با استفاده از ابزارهای آنلاینی که وجود داره ببینیم اصلا سرعت صفحات سایت ما به چه صورتی هست؟ و وقتی یک صفحه را باز می‌کنیم دقیقا اتفاقاتی که در لود این صفحه رخ میده چیه؟ یعنی وقتی وارد صفحه‌ای از سایت میشیم، حجم این صفحه چقدر هست و چه مدت زمان هم طول میکشه که این صفحه لود بشه و در نهایت تعداد درخواست‌هایی که به سرور برای لود سایت ارسال میشه چندتاست؟

بهترین ابزار برای بررسی سرعت سایت در وردپرس و در هر سایت دیگه استفاده از سایت GTmetrix هست. این سایت با استفاده از مرورگرهای مختلف و لوکیشن‌های مختلفی که روی نرم افزار آنلاین خودش داره این امکان رو به شما میده که سرعت لود سایت وردپرسی خودتون را به صورت زنده مشاهده کنید و ببینید که برای لود هر صفحه از سایت چه تعداد درخواست، چه میزان حجم و چقدر زمان نیاز هست. بعد از اینکه این موارد رو به شما ارائه داد میتونید تک تک فایل‌ها و قابلیت‌هایی که روی افزایش سرعت وردپرس تاثیر داره رو ببینید که در چه سطحی قرار دارند. به عنوان نمونه میتونید ببینید که تصاویر استفاده شده تا چه میزان بهینه هستند؟ آیا از کش وردپرس و CDN وردپرس استفاده کردید؟ فایل‌های CSS و JS تا چه حدی فشرده شدن؟ اصلا فشرده سازی برای فایل‌های وردپرس انجام دادید یا خیر؟!

سایت GTmetrix چیست؟
سایت GTmetrix که با آدرس www.GTmetrix.com در دسترس هست، امکان بررسی و آنالیز سایت رو به شما میده که با استفاده از این ابزار آنلاین میتونید نسبت به تست سرعت سایت در GTmetrix اقدام کنید. این سایت با بررسی کلیه فایل‌هایی که در یک صفحه از سایت لود میشه و بر اساس پارامترهایی که برای بهینه سازی سرعت سایت داره، به هر یک از این پارامترها امتیازی میده و در نهایت با میانگین گرفت از کلیه این پارامترها امتیازی رو به صورت درصدی برای سرعت سایت بر اساس الگوریتم‌های گوگل و بررسی سایت بر اساسالگوریتم‌های یاهو را در اختیارتون قرار میده. همچنین اطلاعات دیگه‌ای مثل میزان بهینه بودن هر فایل در صفحه، تاریخچه بررسی صفحه و… رو هم خواهید داشت که بر اساس همین موارد میتونید به بهینه سازی فایل‌های سایت بپردازید.

برای اینکه از ابزار آنالیز سایت GTmetrix استفاده کنید، ابتدا باید وارد این سایت با آدرس GTmetrix.com شده و سپس مشابه تصویر زیر در فیلد Analyze Performance of آدرس سایت یا صفحه‌ای از سایت که قصد بررسی اونو دارید وارد کرده و در نهایت روی دکمه Analyze کلیک کنید.

آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس در gtmetrix و آموزش gtmetrix

حالا چند لحظه‌ای منتظر بمونید که سایت شما در مرورگر این نرم افزار آنلاین شورع به لود شدن کرده و بررسی سرعت سایت در جی تی متریکس انجام بگیره. اگر تعداد درخواست‌ها خیلی بالا نباشه، در کمتر از یک دقیقه سایت به صورت کامل بررسی میشه که با لود صفحه جدید نتایج بررسی سایت در جی تی متریکس به صورت زیر نمایش داده خواهد شد.

آموزش افزایش سرعت سایت وردپرس در gtmetrix و آموزش gtmetrix

حالا همونطور که در تصویر میبینید یک امتیاز کلی در بالا نشون داده میشه و در پایین هم پارامترهای استفاده شده برای میزان بهینه بودن سایت با استفاده از ابزار تست سرعت سایت با جی تی متریکس نمایش داده شده که بر اساس رنگ بندی برای هر یک از این پارامترها امتیازی هم به صورت درصدی داده شده که به شرح زیر هستند:

خاکستری: به این معنی هست که این پارامتر در سایت شما رعایت نشده و امتیازی هم برای اون وجود نداره
قرمز: به این معنی هست که پارامتر مورد نظر در سایت وجود داره، اما اصلا به صورت بهینه ازش استفاده نشده و کمترین امتیاز بهش تعلق میگیره
نارنجی: به این معنی هست که پارامتر در سایت شما رعایت شده و وجود داره، اما به صورت کامل رعایت نشده
سبز کم رنگ: به این معنی هست که پارامتر مورد نظر رعایت شده و امتیاز قابل قبولی هم دریافت کرده، اما میتونه بهتر هم باشه
سبز پر رنگ: به این معنی هست که پارامتر مورد نظر به صورت کامل رعایت شده و جای هیچ نقصی در اون وجود نداره
حالا همونطور که میبینید بر اساس همین پارامترهایی که بر اساس رنگ و درصد مشخص شده یک امتیاز کلی که میانگین این پارامترها هست در بالای صفحه نمایش داده میشه که در کادر Performance Scores قرار داره و شامل دو گزینه زیر هست.

Page Speed Score: این میانین برای نمایش میزان سرعت سایت به صورت درصدی بر اساس الگوریتم‌های گوگل هست که مقدار سرعت سایت شما رو نمایش میده. در این میانگین هم همون رنگبندی‌ها بالا وجود داره و هرچی درصد بالاتر بره به رنگ سبز و هرچی پایین‌تر باشه به رنگ قرمز منتهی خواهد شد. همچنین این امتیاز بر اساس حروف الفبا انگلیسی هم از حرف A تا F رده بندی شده که بر اساس درصد نهایی که مشخص شده یکی از این حروف نمایش داده میشه که در اینجا حرف A به معنی امتیاز بالا هست.

YSlow Score: این گزینه هم برای نمایش میانگین بهینه بودن سایت هست که بر اساس میزان بهینه بود فایل‌ها نمایش داده میشه و از الگوریتم‌های یاهو در این رده بندی استفاده شده. با این رده بندی میتونید بفهمید که کدوم یک از فایل‌های سایت شما هستند که باعث کند شدن سایت در وردپرس شدند و به کمک همین ستون میتونید فایل‌های حجیم که باعث لود کند سایت میشه رو شناسایی کنید.

در سمت راست هم ستون دیگه‌ای وجود داره که با عنوان Page Details اونو میبینید. در این ستون هم به ترتیب آمار مربوط به مدت زمان لود صفحه، حجم صفحه و تعداد درخواست‌های ارسالی برای لود صفحه نشون داده میشه که اگه بخوام توضیحی براشون بدم به شرح زیر هستند.

Fully Loaded Time: از این بخش میتونید مدت زمان لود سایت با بر حسب ثانیه ببینید. این زمان از لحظه‌ای که سرور سایت به درخواست مرورگر کاربر برای لود صفحه پاسخ میده شروع شده و تا زمانی که کلیه فایل‌ها در مرورگر کاربر لود بشه ادامه خواهد داشت. که در نهایت مدت زمانی که در این بین طول میکشه به عنوان میزان زمان لود سایت در نظر گرفته میشه.

Total Page Size: این گزینه هم بر اساس پارامترهایی که در سایت انجام گرفته حجم کلیه فایل‌هایی که لود میشه رو با هم جمع بسته و در نهایت نشون میده که برای صفحه‌ای که انتخاب کردید، چه میزان حجم و ترافیک مصرف خواهد شد که بر اساس MB نمایش داده میشه.

Requests: در نهایت این گزینه هم تعداد درخواست‌های HTTP که برای لود صفحه به سرور ارسال میشه رو نمایش خواهد داد که در مقاله آموزش کاهش تعداد درخواست http در وردپرس به معرفی و نحوه کم کردن تعداد درخواست‌های HTTP وردپرس پرداختم که هر چقدر بتونید این تعداد رو کمتر کنید و فایل‌هایی که میتونه در کنار هم قرار بگیره، را در کنار هم قرار بدین سرعت لود سایت بیشتر و بهتر خواهد شد.

حالا که با هر یک از پارامترهای GTmetrix برای تست سرعت سایت آشنا شدید در ادامه به معرفی هر کدوم از پارامترها می‌پردازم و راهکارهایی که میتونید ازش برای بهینه سازی سایت با gtmetrix استفاده کنید میپردازم. هر کدوم از این پارامترها مبحث مفصلی دارند که باید به صورت اصولی در سایت خودتون مورد ارزیابی قرار بدین و امتیاز بالایی را از هر کدوم برای بهبود سرعت سایت در وردپرس دریافت کنید.

آموزش بهینه سازی سایت با gtmetrix
خب، حالا که تست سرعت سایتتون رو انجام دادین و نتایج برای هر پارامتر نشون داده شده، حالا نوبت این رسیده که هر پارامتر رو بررسی کنید و ببینید که دقیقا چی هست و بعدش شروع به بهینه کردن این پارامتر بکنید. در ادامه به صورت دسته بندی شده به معرفی هر کدوم از پارامترهایی که در ستون‌های PageSpeed، Yslow، Waterfall، Timings و History می‌پردازم.

بهینه سازی pagespeed سایت با gtmetrix
این ستون مربوط به آنالیز سایت از لحاظ سرعت در جی تی متریکس هست که برای هر پارامتری که میتونه به سرعت سایت کمک بکنه بررسی شده و امتیازی که از این پارامتر دارید بهتون داده میشه، اگه هر کدوم از این پارامترها به رنگ سبز بود به معنی مورد قبول بودن هست. اما اگر نتایج پارامترهای این ستون به رنگ‌های نارنجی، قرمز یا خاکستری بود باید اونو بهبود بدین.

Optimize the order of styles and scripts: این گزینه برای بهینه سازی کردن فایل‌های استایل و اسکریپت‌هایی که به صورت ثابت در سایت وارد شده و استفاده میکنید مورد استفاده قرار میگیره. در این پارامتر میزان بهینه بودن کدهای CSS و JS که در سایت استفاده شده نمایش داده خواهد شد که برای بهبود این پارامتر باید ببینید اول امتیاز کافی دارید یا خیر. اگر امتیاز خوبی نداشتید، با کلیک روی این پارامتر آدرس فایل‌ها بهتون نشون داده میشه که با مراجعه به این فایل‌ها میتونید اقدام به بهینه سازی اونها بکنید.

Optimize images: این گزینه برای بهینه سازی تصاویر در سایت هست که اگر حجم و اندازه تصاویر از استانداردی که برای وب در نظر گرفته شده کمتر باشه از شما خواسته میشه تا اونها را بهبود بدین. در اینجا هم آدرس هر تصویری که بهینه نیست و جای بهینه سازی شدن داره نشون داده میشه که میتونید با ویرایش تصویر حجمشو کمتر کنید. علاوه بر این به شما گفته میشه که این تصویر با ویرایش کردن میتونه تا چه میزان بهینه بشه که امکان دانلود تصویر بهینه شده هم قرار داره و کافیه روی گزینه optimized version که در کنار آدرس هر تصویر قرار داره نسخه بهینه سازی شده عکس رو دریافت کنید. برای بهبود این پارامتر میتونید از مقاله آموزش بهینه‌سازی تصاویر در وردپرس استفاده کنید.

Specify a cache validator: در این پارامتر هم فایل‌هایی که به درستی کش نشده باشند یا اینکه امکان کش در اونها وجود نداره بهتون نمایش داده میشه که میتونید با بررسی هر فایل وضعیت کش رو برای اونها مشخص کنید. برای بهبود سرعت در gtmetrix برای این پارامتر هم میتونید از مقاله‌های آموزش افزایش سرعت وردپرس با نصب افزونه WP-FFPC و آموزش کامل نحوه نصب و فعال سازی w3 total cache در وردپرس استفاده کنید.

Leverage browser caching: این گزینه هم برای کش فایل‌های ثابت هست که تغییری در اونها ایجاد نمیشه. به عنوان نمونه تصاویر و فایل‌های CSS که به ندرت تغییر میکنند در این نوع کش دسته بندی خواهند شد. حالا در اینجا هر کدوم از این فایل‌ها که میتونند به صورت کش شده در مرورگر کاربر قرار بگیرند، اما به هر دلیلی این کار صورت نگرفته نمایش داده خواهد شد که برای بهبود این پارامتر میتونید کد زیر را در فایل htaccess. قرار داده و ذخیره کنید.


Defer parsing of JavaScript: وقتی کاربری در سایت وارد میشه انواع مختلفی از فایل‌های جاوا اسکریپت لود میشه که لود همین فایل‌ها زمان زیادی خواهند برد. پس برای اینکه هنگام لود سایت بشه زودتر ظاهر سایت رو با کاربر نشون داد بهتره کدهایی که برای لود فایل‌های جاوا اسکریپت در وردپرس هست رو در مرحله آخر یا همون فوتر سایت لود کنید. برای این مورد میتونید از مقاله آموزش فشرده سازی فایل‌ها در وردپرس و افزایش سرعت سایت استفاده کنید.

Minimize redirects: در حین لود صفحه از چندین نوع فایل css، js و… استفاده میشه که هر کدوم از این فایل‌ها برای قالب یا افزونه خاصی مورد استفاده قرار میگیرند. حالا هرچقدر تعداد این فایل‌ها بیشتر باشه باعث افزایش تعداد درخواست HTTP میشه که همین موضوع باعث گرفتن امتیاز کمتر در اون پارامتر هم خواهد شد. در نتیجه تعداد درخواست از سمت مرورگر و سرور بیشتر شده و سرور به صورت دائمی درگیر پاسخ‌ها خواهد بود. پس بهتره با ترکیب کردن این نوع فایل‌ها کاری کنید که تمامی فایل‌های CSS در یک فایل و تمامی فایل‌های JS در یک فایل دیگه قرار گرفته و لود شوند که برای این کار هم میتونید از مقاله آموزش minify کردن فایل‌های CSS و جاوا اسکریپت در وردپرس استفاده کنید. که پارامترهای Minify JavaScript، Minify HTML و Minify CSS هم مربوط به همین مسئله هستند که با استفاده از این آموزش میتونید اونها را بهبود بدین.

Specify a character set early: این خطا مربوط به متاتگ character set است که در زبان‌های مختلف از اون استفاده میشه. چون ما در زبان فارسی متاتگ character set که همون <meta http-equiv=”Content-Type” content=”text/html; charset=utf-8″/> هست رو استفاده می‌کنیم، طبق گفته GTmetrix نیازی به استفاده از اون نیست. بنابراین پیشنهاد میکنه که از این متاتگ استفاده نشه که نیازی به تغییر این متاتگ نیست.

Avoid bad requests: این پارامتر هم درخواست‌هایی که به صورت نادرست به سرور ارسال شده باشند رو شناسایی خواهد کرد. به عنوان نمونه ممکنه از یک فایل جاوا اسکریپت یا CSS در یک جایی استفاده شده باشه که آدرس خوندن این فایل اشتباه باشه یا اینکه اصلا وجود نداشته باشه که در این صورت در این پارامتر نشون داده میشه و میتونید برطرفش کنید.

Avoid landing page redirects: این گزینه هم برای در نظر نگرفتن ریدایرکت‌هایی هست که به صفحات landing pages اشاره دارند. این پارامتر سمت سرور هست که اگر چیزی در اینجا نشون داده شد باید اونو برطرف کنید.

Enable gzip compression: این پارامتر مربوط به فعال بودن Gzip در سرور شماست که نشون میده تا چه میزان از این قابلیت در سایت شما استفاده شده. در صورتی که از Gzip استفاده کنید صفحات شما فشرده‌تر شده و در نتیجه با سرعت بالاتر صفحه لود خواهد شد. برای استفاده از این قابلیت میتونید از مقاله آموزش نحوه فعال سازی gzip در وردپرس استفاده کنید.

Enable Keep-Alive: برای نمایش محتوای یک صفحه باید چندین فایل با انواع فرمت مختلف توسط مرورگر از سرور درخواست بشه که در این صورت اگر قرار باشه توی هر بار لود صفحات یک درخواست جدید ارسال بشه و سرور هم به همه این درخواست‌ها پاسخ مثبت بده، چیزی جز یک فاجعه به وجود نمیاد.

http://trevorrjap03603.blogocial.com/--33123962 
http://travisgxod58148.onesmablog.com/--36295179
http://devindedc72727.ampblogs.com/--34484517
http://cruzyqgw25925.bloguetechno.com/--32923198
http://eduardoddkj95050.blogolize.com/--37166508 
http://griffinevlb47047.tribunablog.com/-12941549
http://dallasrjzq93693.blogzet.com/-13509340
http://miloxndu14714.blogminds.com/-10996932
http://juliuslljg83048.suomiblog.com/-14034391
http://israeleuka47037.shotblogs.com/-12736112
http://mariovnet14814.tinyblogging.com/--39299824
http://waylonmfvl81481.diowebhost.com/52970810/
http://hectorawsn04837.affiliatblogger.com/49260564/
http://lanejkmm17384.fitnell.com/38330520/
http://mylesfntz74174.designertoblog.com/29030109/
http://griffinsrni82715.articlesblogger.com/22331442/
http://ricardokbrg69369.mpeblog.com/22547426/
http://andreslhfz37037.arwebo.com/22294259/
http://tysonasjy37036.blogerus.com/22427154/
http://connerizpf72728.bloggin-ads.com/22443463/
http://cesarskaq03693.blogpostie.com/22443783/
http://daltonbtjz36936.blogprodesign.com/22273405/
http://troyskaq03693.blogdigy.com/-12951185
http://edgartjap93692.mybjjblog.com/-13514821
http://josuemdsi70360.tblogz.com/-13496501
http://mylesgyoe58258.uzblog.net/-13410181
http://dantejiea50504.canariblogs.com/-14493097
http://raymondjaqg69269.qowap.com/57323416/
http://paxtonimop28394.blog2learn.com/45784553/
http://manuelpgwm81581.jiliblog.com/56978779/
http://edgarvmcr04703.dsiblogger.com/29519294/
http://landenzrhx36926.ka-blogs.com/51979221/
http://paxtonlarh60369.fireblogz.com/29048591/
http://landensizp92692.aioblogs.com/52046079/ 
http://josuedfgh95062.xzblogs.com/40299258/ 
http://beckettnevl81582.free-blogz.com/45441315/
http://donovanefed69369.collectblogs.com/44408550/
http://claytonoduj70470.widblog.com/52596838/
http://collinaqgx25825.blogdon.net/-15352527
http://riverrwyz61728.alltdesign.com/-19111252
http://edwintjap92703.blogkoo.com/-18094421
http://trentonzqhw25925.amoblog.com/-20567442
http://martiniihe72727.total-blog.com/-23976353
http://donovanliih83829.ambien-blog.com/3776305/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://archerhzpf69369.dailyhitblog.com/3737789/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://garrettpomj94948.mdkblog.com/3602562/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://reidphyo92692.mybuzzblog.com/3578298/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://kameronfgii05162.newbigblog.com/3645796/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://louisjlno27384.thenerdsblog.com/3512217/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://elliottxyzx50516.topbloghub.com/3859605/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://emiliocbyu37261.ttblogs.com/3611275/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://jaredbtkz47047.win-blog.com/3901360/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://emiliogjlm06273.worldblogged.com/3696620/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://paxtonkarg69269.yomoblog.com/4058415/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://keeganevlb47037.look4blog.com/38059865/
http://travisgxnd48148.imblogs.net/48125255/
http://dallasvusk05949.blogstival.com/22256901/
http://beaufjcg94051.designi1.com/21816877/
http://eduardojaqg69369.ivasdesign.com/22088347/
http://rowangxnd58158.mybloglicious.com/21945777/
http://codytvyz61738.post-blogs.com/22059551/
https://manuellcrh69360.blognody.com/2593901/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://elliotsqni83726.blogsumer.com/2597526/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://edgardula47147.jts-blog.com/2591650/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://andreskfzr15937.blogaritma.com/2592875/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://felixmcsm38259.shoutmyblog.com/2586912/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://dominicknqss39406.bloggazza.com/2593056/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://arthurzrix36926.rimmablog.com/2594693/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://gunnerfvmb47147.bcbloggers.com/2582904/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://johnnyvlcr04703.iyublog.com/2593001/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://danteiarh69369.blogcudinti.com/2592864/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://laneprpn06160.verybigblog.com/2590347/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://augustgxnc48148.blogdiloz.com/2595056/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://knoxsvur28384.activosblog.com/2589885/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://dantedwnd58258.p2blogs.com/2588259/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://andyyqgv25825.bloggactivo.com/2589024/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://juliusxndt14814.theblogfairy.com/2590354/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://miloogxn92694.vidublog.com/2591648/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://emiliooeuk70470.oblogation.com/2585947/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://mylesbshx26936.laowaiblog.com/2577467/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://troymljh84838.gynoblog.com/2582728/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://dallasqiyo93692.angelinsblog.com/2582111/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://israelfvmb47047.bloggadores.com/2592995/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://damienlduj71470.humor-blog.com/2580414/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://sethdcbx49494.thekatyblog.com/2583337/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://cesarqgwm81581.idblogmaker.com/2580373/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://donovanukaq03603.blogspothub.com/2588760/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://ian3o52ccz8.blogdemls.com/2594246/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://elijah6y12zvq7.ageeksblog.com/2586802/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://eduardohigd61616.blogunteer.com/2581855/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://codyvvtq28383.life3dblog.com/2583778/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://arthurvlcr04703.therainblog.com/2580684/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://dallasmdsi70360.ltfblog.com/2594884/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://jaidenwyza62739.boyblogguide.com/2581163/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://gregorycuka47036.blogmazing.com/2586287/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://tysonwnds14714.thechapblog.com/2588558/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://louisrhxn82582.blogsvirals.com/2586481/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://archervlbr03603.glifeblog.com/2586043/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://cashumds14714.prublogger.com/2583603/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://archerzqgw27269.blogdomago.com/2583164/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://troyfhij06162.bloguerosa.com/2587116/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://shaneoqpn28406.estate-blog.com/2585209/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://titusmkih83949.daneblogger.com/2587205/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://collinarhx26926.blogozz.com/2584895/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://dantefwnc48148.activablog.com/2590766/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://dallasqhyn92581.bloggazzo.com/2591182/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
https://traviscypf69360.ssnblog.com/2582440/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://lorenzorsjz37047.aboutyoublog.com/2961954/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://judahgxnd58158.blog2news.com/3145343/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://devinnfwl81471.blog4youth.com/2875504/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://trentonvmcs03703.blog5star.com/3192034/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://mariombsh70370.blogdun.com/3149793/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://messiahnppp28394.bloggactif.com/3724269/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://remingtonzpfv15815.blogginaway.com/3178119/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://rivervofv25925.blogolenta.com/3558103/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://gunnerdjgd62716.blogripley.com/3197867/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://ericksjbr03703.blogsmine.com/2867730/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://donovanlqrr38416.blogsuperapp.com/3091386/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://eduardoghfd83850.dgbloggers.com/2964909/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://edgarulbr03703.dreamyblogs.com/2963062/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://charlieogxn92692.frewwebs.com/3134073/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://rafaelyqgv25925.howeweb.com/3072521/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://jaidenjbri60360.idblogz.com/2906717/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://paxtonjzpf59258.kylieblog.com/2920623/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://jaidencear04703.luwebs.com/3191895/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://raymondskbq03703.myparisblog.com/3151377/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://tysonmmkh83839.slypage.com/3463127/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://felixgmpo16161.theideasblog.com/3086875/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://andersonruvu39494.webbuzzfeed.com/3090873/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://elliothzpf69259.webdesign96.com/3006337/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://paxtonnqoo16272.59bloggers.com/3041700/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://riveruxyy62738.bligblogging.com/3352068/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://fernandoffjk05161.thelateblog.com/3220659/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://chancedbxu49382.actoblog.com/3214551/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://connerqonk95048.blogofchange.com/3353016/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://elliottdula47147.blog-mall.com/3268393/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://manuelqizp93692.spintheblog.com/3478877/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://cashrizo92692.dailyblogzz.com/3347082/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://jasperbggf84051.blogvivi.com/3609858/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://edwinvmcs04714.bloginder.com/3829208/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://alexisvlcr03704.blogdal.com/3825902/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://andreriyo93692.newsbloger.com/3950781/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://donovantlar03703.get-blogging.com/4181217/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://donovanumcr04704.targetblogs.com/4317064/آموزش-افزایش-سرعت-سایت
http://cristianjmnl16172.bleepblogs.com/4476724/آموزش-افزایش-سرعت-سایت


برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 9
     
print

کتاب راز چیست

راز چیست؟
راز چیست؟
یکی از کتبی که که در حیطه روانشناسی منتشر، و این روز ها رایج شده و به رواج تفکر مثبت می پردازد کتاب راز نوشته رواندا بایرن به ترجمه عطا الله فتحعلی است . در قسمت های ابتدایی این کتاب آمده است:

احتمالا شما با تعجب نشسته اید و می اندیشید که « این دیگر چه رازی است؟»

من به شما می گویم که تعریفم از آن چیست؟

ما با یک نیروی بی کران و نامحدود مواجه ایم که امور زندگی ما به واسطه قوانین دقیقا مشابهی و البته به دست خودمان هدایت می شوند.

قوانین هستی آن چنان دقیق هستند ک ما حتی برای ساختن سفینه های فضایی خود هم مشکلی نداریم. می توانیم انسان را به کره ماه بفرستیم و بازگشتش را با دقت کسری از ثانیه اندازه گیری کنیم .

هر کدام از ما در هر کجا که باشیم از هند و استرالیا و نیوزلند گرفته تا استکهلم و لندن و تورنتو و مونترال و نیویورک همگی با یک قانون سر و کار داریم و آن هم قانون جذب است و این قانون همان رازی است که از آن حرف زدیم.

هزچیز قابل تصوری که به زندگی شما وارد می شود را خودتان جذب می کنید و آن ها به واسطه تصاویر و تفکراتی که در ذهن خود نگه می دارید به سوی شما جلب می شوند. آنچه به وجود می آید همانی است که شما به آن فکر می کنید.

زندگی فعلی شما انعکاسی از افکار گذشته شماست. این اندیشه ها می تواند در بردارنده مهمترین تا بی اهمیت ترین اموری باشند که در ذهن داشته اید. با توجه به این نکته که می دانیم آنچه را بیشتر بدان می اندیشید به سمت خود  می کشانید. در ک این موضوع که تا کنون چه تفکراتی بر ذهن شما غلبه داشته اند آسان است چون این زندگی را تجربه کردید. ولی می توان گفت تا کنون این طور بوده، حالا شما در حال آموختن راز هستید و با این دانش می توانید همه چیز را متحول کنید.

هنگامی که این فرایند در ذهن شما جا بیفتد در عمل می توانید به عنوان ابزاری کارامد از آن استفاده کنید اگر بتوانید به تفکر درباره خواسته خود ادامه دهید و آن را به شکل اندیشه ای غالب در ذهن خویش درآورده بدون تردید آن را به زندگی واقعی خود وارد کرده اید.

برای خرید کتاب راز کلیک کنید http://shanehjif34333.blogocial.com/--32497765
http://waylongdyt99988.onesmablog.com/--35684723
http://beckettnwwl11505.blogolize.com/--36587686
http://stephenyzwr88887.bloguetechno.com/--32310069
http://collinflmj06040.blogminds.com/-10504695
http://cesarnyzs70606.suomiblog.com/-13470208
http://franciscohjxv00000.full-design.com/--40420394
http://griffinjokf95105.tinyblogging.com/--38693681
http://elliottptsp51785.affiliatblogger.com/48605357/
http://lorenzotutp77766.dbblog.net/28830542/
http://remingtonahhm39483.ezblogz.com/28820177/
http://troycmkd95050.designertoblog.com/28415281/
http://gregoryllid22211.blogs-service.com/28515315/
http://louisemmq63073.bluxeblog.com/29081290/
http://elliottoyys63830.mpeblog.com/22112971/
http://mylesmvww95218.arwebo.com/21860438/ 
http://reidryyu50516.blogerus.com/21994147/
http://paxtonqwcd09700.articlesblogger.com/21898033/
http://daltonodkg44433.blogpostie.com/22009429/
http://tysonghea12011.blogprodesign.com/21842524/
http://raymondusji44444.qowap.com/56692671/
http://holdenyfdh29805.blog2learn.com/45190340/
http://claytonsaed96396.jiliblog.com/56399314/
http://titusfhgc23333.bloggin-ads.com/22010125/
http://claytonradx77284.getblogs.net/28649881/
http://dantebaws74073.dsiblogger.com/28903429/
http://milowzwm39494.ka-blogs.com/51349425/
http://codypxms08417.blogofoto.com/28725665/
http://andresaed84087.acidblog.net/28783453/
http://cashuvvv61739.blog5.net/39162806/
http://finntvtp88888.fireblogz.com/28435305/
http://sethzpxu07395.aioblogs.com/51415068/
http://dominickafyv62950.xzblogs.com/39709868/
http://josuezzyt99888.free-blogz.com/44819064/
http://edwinahkh39495.widblog.com/51969218/
http://deanuown49528.collectblogs.com/43823258/
http://damienovxs50606.blog-gold.com/3267345/راز-چیست
http://cashbnrt85293.ambien-blog.com/3245285/راز-چیست
http://raymondnuwx83050.atualblog.com/3208909/راز-چیست
http://kameronvbyq07271.blog-a-story.com/3237617/راز-چیست
http://andresgljd06284.blogacep.com/2966652/راز-چیست
http://cashwvuq77777.blogadvize.com/3296204/راز-چیست
http://andrehiig45555.bloggerbags.com/3078461/راز-چیست
http://deaneelp63951.bloggerswise.com/3225993/راز-چیست
http://manuelqyaz84173.bloggosite.com/3334822/راز-چیست
http://simonfije44060.blogoscience.com/3204243/راز-چیست
http://simonnuww28261.blogproducer.com/3326834/راز-چیست
http://edgarzywo13062.blogrelation.com/3221660/راز-چیست
http://sethfxac29505.blogrenanda.com/3305105/راز-چیست
http://claytonvusn66655.blogsidea.com/3297830/راز-چیست
http://jeffreyirok55555.blogthisbiz.com/3148366/راز-چیست
http://messiahdgkc95050.blue-blogs.com/3213818/راز-چیست
http://holdenjkje06172.csublogs.com/3081333/راز-چیست
http://waylonsukk77777.dailyhitblog.com/3207208/راز-چیست
http://fernandomvwr52839.develop-blog.com/3316990/راز-چیست
http://sergiowuqm66666.is-blog.com/3325277/راز-چیست
http://finnijgc22212.livebloggs.com/3357699/راز-چیست
http://martinnxtn39383.loginblogin.com/3260469/راز-چیست
http://raymondzifw60716.mdkblog.com/3105775/راز-چیست
http://fernandohdzv99989.mybuzzblog.com/3081976/راز-چیست
http://griffinmnkg44333.newbigblog.com/3117979/راز-چیست
http://zanderiqvc95040.thenerdsblog.com/3019315/راز-چیست
http://kameronpnjf33333.theobloggers.com/3322511/راز-چیست
http://israelvwvr88887.topbloghub.com/3329152/راز-چیست
http://laneagjj28418.ttblogs.com/3112064/راز-چیست
http://griffinpqoj55554.vblogetin.com/3033763/راز-چیست 
http://cristianwyvs89999.win-blog.com/3367378/راز-چیست
http://rowanhhfa21110.worldblogged.com/3205952/راز-چیست
http://johnnyzgml28405.yomoblog.com/3522856/راز-چیست
http://jeffreyuusn66665.digiblogbox.com/23727809/
http://edgarakxz96284.jaiblogs.com/23962133/
http://josuegihd33333.blogzag.com/42562564/
http://andresrrnr88777.look4blog.com/37480654/
http://andresqxyt63963.imblogs.net/47491718/
http://cruzzpnu34950.designi1.com/21412326/
http://becketthooi29526.ivasdesign.com/21654965/
http://edwincmng78888.educationalimpactblog.com/21637320/
http://jasperpsqm49009.mybloglicious.com/21539741/
http://rivereecx00111.post-blogs.com/21625350/
http://juliusnrql66655.review-blogger.com/21437560/
https://riverzdyr51728.blognody.com/2180422/راز-چیست
https://caidengmol39628.blogsumer.com/2184307/راز-چیست
http://andykkhd33322.link4blogs.com/21756384/
https://jeffreywvsn66666.jts-blog.com/2179408/راز-چیست
https://marcowhkk29508.rimmablog.com/2183218/راز-چیست
https://dallasybyq50862.bloggazza.com/2181209/راز-چیست
https://marcoeedy10000.shoutmyblog.com/2176778/راز-چیست 
https://jaidenvyvo39494.bcbloggers.com/2173516/راز-چیست
https://eduardourpl66655.blogaritma.com/2181438/راز-چیست
https://spencerayvl38384.blogcudinti.com/2181124/راز-چیست
https://spencerebyu99998.iyublog.com/2181160/راز-چیست
https://damiencocb22222.blogdiloz.com/2182274/راز-چیست
https://reidqtst62840.verybigblog.com/2179587/راز-چیست
https://spencerjgea11111.activosblog.com/2178440/راز-چیست
https://augustlmlh44444.p2blogs.com/2180241/راز-چیست
https://deanzfcw00099.bloggactivo.com/2178882/راز-چیست
https://remingtonftic42934.theblogfairy.com/2179702/راز-چیست
https://elliottzvsn66665.vidublog.com/2179859/راز-چیست
https://rafaelyega72726.oblogation.com/2176574/راز-چیست
https://finneong20740.gynoblog.com/2173761/راز-چیست
https://chancepsst63062.laowaiblog.com/2170153/راز-چیست
https://dantemaih30749.angelinsblog.com/2173296/راز-چیست
https://knoxghfb22221.bloggadores.com/2180977/راز-چیست
https://israeldawr88888.humor-blog.com/2172594/راز-چیست
https://simonnolh45555.blogspothub.com/2178005/راز-چیست
https://connerbikh29517.idblogmaker.com/2171095/راز-چیست 
https://keeganxgln41617.blogdemls.com/2183358/راز-چیست
https://keeganssoj55544.ageeksblog.com/2176989/راز-چیست
https://jaredovvs90999.blogunteer.com/2173702/راز-چیست
https://milonyle55273.life3dblog.com/2175022/راز-چیست
https://josueonlg05062.therainblog.com/2172530/راز-چیست 
https://dallaswhhz73849.ltfblog.com/2181616/راز-چیست
https://stephenrvss61593.blogmazing.com/2176403/راز-چیست 
https://jaredorqn30628.blogars.com/2174955/راز-چیست
https://andreskstt51839.thechapblog.com/2179998/راز-چیست
https://ericklttn50643.blogsvirals.com/2178847/راز-چیست
https://trentonjewo29416.glifeblog.com/2177236/راز-چیست
https://gregorykuab06407.losblogos.com/2177663/راز-چیست
https://troyabzx00000.estate-blog.com/2177355/راز-چیست
https://kylerpwyy96395.prublogger.com/2175635/راز-چیست
https://hectorxtto77887.blogdomago.com/2174675/راز-چیست 
https://emiliogigc33322.bloguerosa.com/2177963/راز-چیست
https://edgarefda11213.daneblogger.com/2178149/راز-چیست
https://johnnyqrqm66666.goabroadblog.com/2181447/راز-چیست
https://sergiognpn10730.popup-blog.com/2178841/راز-چیست
https://remingtoninnf94495.activablog.com/2181049/راز-چیست
https://ricardoceax62849.bloggazzo.com/2181530/راز-چیست
https://mylesmnkf44433.ssnblog.com/2174328/راز-چیست
http://trevormmlg43343.aboutyoublog.com/2459590/راز-چیست
http://felixvzat51840.blog2news.com/2643423/راز-چیست
http://mylesmxde31852.blog4youth.com/2386120/راز-چیست
http://tysonfheb22222.blog5star.com/2706940/راز-چیست
http://miloqyaa96395.blogdun.com/2643786/راز-چیست
http://johnnydfdz11111.bloggactif.com/3216291/راز-چیست
http://remingtonikhc33333.blogginaway.com/2671743/راز-چیست
http://fernandojfcw00998.blogolenta.com/3058558/راز-چیست
http://kyleraikl29404.blogripley.com/2687901/راز-چیست
http://angelovxvr40621.blogsmine.com/2387645/راز-چیست
http://donovanzfhj39630.blogsuperapp.com/2586310/راز-چیست
http://elliottrnql59999.dgbloggers.com/2482282/راز-چیست
http://jaidenhmnn40730.dreamyblogs.com/2478375/راز-چیست
http://ricardodebw01111.frewwebs.com/2628842/راز-چیست
http://daltonkzwy94094.howeweb.com/2568868/راز-چیست
http://gunnerllie22222.idblogz.com/2425453/راز-چیست
http://trevorwamk27384.myparisblog.com/2638722/راز-چیست
http://lorenzoayup77766.slypage.com/2969633/راز-چیست


برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 15
     
print

راز قانون جذب کائنات که کسی به شما نمیگوید

برای اینکه بدانید چگونه باید از قانون جذب و قانون راز استفاده کنید تا به خواسته و هدف که دارید برسید باید رمز و راز قانون جذب را بدانید , مخصوصاً زمانی که تازه در اول راه هستید .متاسفانه بحث‌های زیادی در زمینه قانون جذب صورت گرفته است که خیلی ها این نکات و آموزش ها را به شما نمی گویند و خیلی ساده از کنار آنها رد میشوند , یک سری از مواردی که می‌تواند روی موفقیت تاثیر گذاشت تا یک زندگی بهتر در تمام نظرها ساخت .


5 راز قانون جذب کائنات که کسی به شما نمیدهد

اگر این ۵ راز قانون جذب را در زندگی خود پیاده کنید می توانید در تمام جنبه ها زندگی خود مثل یک رابطه خوب , رسیدن به شغل رویایی , جذب پول و ثروت و… استفاده کنید .


در این مطلب به ۵ راز بسیار مهم در قانون جذب پرداختیم که احتمالاً تا به حال به شما گفته نشده است و کسی هم به شما نخواهد کرد . پس تا انتهای مطلب همراه ما باشید تا شما را با این ۵ راز قانون جذب به طور کامل آشنا کنیم .


۵ راز قانون جذب که نمی دانید :

۱_ قانون جذب همیشه در حال عمل کردن است :

یکی از افکار بسیار غلط این است که خیلی از افراد فکر می‌کنند قانون جذب را خودشان به کار انداختن و بعد از یادگیری آن خودشان آن را وارد زندگی خود می‌کنند . ولی بر خلاف این باور که این افراد دارند قانون جذب دائماً و همیشه در حال عمل کردن و بر روی زندگی مان تاثیر می گذارد .


قانون جذب یک نیروی است که در برابر افکار و احساسات ما واکنش نشان می دهد . به هر چیزی که فکر کنیم و روی آن تمرکز کنیم در حال جذب کردن آن می باشیم .


هر چیزی که درون ذهنتان بیاید در حال فرستادن ارتعاش و فرکانس آن به کائنات هستیم و کائنات با توجه به آن انرژی که دریافت کردند آن را وارد زندگی ما نمی کند .


قانون جذب می گوید ” به هر چیزی که فکر کنید آن را جذب می‌کنیم ” , فرقی نمی کند که به یک چیز مثبت یا منفی فکر کنید .


قانون جذب همیشه و در همه جا در حال عمل کردن است . فرقی نمی کند که شما به چه چیزی فکر میکنید .


اگر به بی پولی و نداشتن کار فکر می کنید در حال جذب بی پولی و بیکاری هستید , اگر به یک رابطه خراب فکر می کنید در حال جذب رابطه های خراب در زندگیتان هستید , اگر هی می گوید که دختر و پسر خوب نیست کائنات این شرایط را وارد زندگیتان می‌کنند .


اما اگر همیشه مثبت نگر هستید و به چیزهای مثبت فکر میکنید همان ها بیشتر وارد زندگیتان می‌شود .


برای آنکه بتوانید خواسته و اهدافتان را جذب کنید باید افکار و ذهنتان را در اختیار بگیرید , چون در اغلب مواقع افکارتان منفی بوده کار سخت و دشواری است که کنترل افکار و ذهن تان را در اختیار بگیرید .


اگر کنترل ذهنتان را بتوانید در اختیار بگیرید می‌توانید خواسته به اهدافتان را جذب کنید . اما اگر نتوانید افکارتان را کنترل کنید و در اختیار خود بگیرید شرایط زندگیتان همین طور که هست باقی می ماند و پیشرفتی نخواهید داشت .


بهترین راه برای در اختیار گرفتن ذهن و افکارتان تمرین کردن است . با تمرین کردن می‌توانید خیلی راحت کنترل ذهن و افکارتان را در اختیار بگیرید و در جهت خواسته و هدف خود حرکت کنید .


تمرینات زیادی در زمینه قانون جذب در اینترنت وجود دارد . اما اگر قصد دارید که با تمرین کردن به آن خواسته و هدفتان برسید توصیه می کنم در قسمت اعضای ویژه سایت شرکت کنید .


در این بخش قدرتمندترین تمرینات قانون جذب به همراه دستورالعمل آنها قرار گرفته است که با ثبت نام در این بخش می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید .


فایل صوتی:تمرین قدرتمند جذب فوری ثروت در ۱ هفته

۲_ جذبه ناخواسته ها به صورت تصادفی :

۲_ جذبه ناخواسته ها به صورت تصادفی :

حالا که فهمیدید قانون جذب همیشه و در همه جا در حال عمل کردن است , بهتر است یکی دیگر از رمز و راز قانون جذب و حقایقی که به شما گفته نمی‌شود را بدانید :


اینکه گاها ممکن است به صورت اتفاقی و تصادفی چیز نادرست و ناخواسته ای را جذب کنید . اضطراب و ترس و در کل منفی نگری باعث می شود چیزهایی را به اشتباه و تصادفی جذب کنید .


به همین دلیل اگر دائماً استرس داشته باشید و یا نگران باشید نه تنها از آن خواسته و هدف تان دور می شوید بلکه ممکن است چیزهایی را که دوست ندارید وارد زندگی تان به شود .


به عنوان مثال اگر دوست دارید که به ماشین رویایی خود برسید ولی تصورات اشتباه مثل” چگونه پولش را جور کنم” , ” این ماشین لیاقت من نیست ” , ” هرگز به آن نمیرسم ” و… داشته باشید , ممکن است چیز های مخالف خواسته تان جذب کنید .


پس بهترین کار این است وقتی به خواسته و هدف تان فکر می کنید هرگز به راه رسیدن به آن فکر نکنید , چرا که وقتی در مدار خواسته خود قرار بگیرید کائنات به ساده ترین شکل ممکن شما را به آن خواسته و هدف می‌رساند .


اگر نمی دانید که کائنات چه چیزهایی هستند پیشنهاد می کنم از مقاله کائنات چیست دیدن کنید .


۳_ آن چیزی را که میخواهید رها کنید :

یکی دیگر از رمز و راز قانون جذب رها کردن خواسته و اهدافتان می باشد . بر اساس قانون جذب که اگر واقعا می خواهید به آن خواسته و هدف که دارید برسید باید آن را رها کنید و به خواسته تان نچسبید .


منظور از رها کردن خواسته و هدف یعنی وقتی اهداف و خواسته هایتان را مشخص کردید وسواس نشوید و دائماً روی خواسته های تان اصرار نکنید .


باید خواسته و هدفتان را در کائنات رها کنید . می توانید با تمرکز بر روی خواسته های تان به آن چیزی که میخواهید برسید .


باید مطمئن باشید که کائنات شما را به آن چیزی که میخواهید میرساند .


وقت خواسته و هدفی دارید باید با خونسردی کامل و احساس خوب در جهت رسیدن به آن تلاش کنید نه اینکه هی اصرار داشته باشید که چرا به آن نمی رسند .


این فرآیند دقیقا مثل پرتاب کردن توپ است , اگر اجازه ندهید که برود و آن را پرتاب نکنید , به مقصد نمی رسد .


۴_ مشخص کردن هدف و خواسته هایتان :

۴_ مشخص کردن هدف و خواسته هایتان :

یکی دیگر از رمز و راز قانون جذب کائنات که افراد کمی به آن اشاره می‌کنند مشخص کردن هدف و خواسته هایتان است .


کلید اصلی قانون جذب برای آن که می خواهید به خواسته به هدفتان برسید در ابتدا باید خواسته هایتان را به طور واضح و دقیق با تمام جزئیات مشخص کنید .


مشخص نکردن آن چیزی که میخواهید باعث ارسال فرکانس و ارتعاش نامشخص به کائنات می‌شود .


وقتی نتوانید ارتعاش خواسته تان را مشخص به کائنات ارسال کنید چه انتظاری دارید که شما را با آن چیست که می‌خواهید برسانند .


به این دلیل است که خیلی از افراد فکر می‌کنند با قانون جذب نمیتوانند به آن خواسته به هدفی که دارند برسند .


وقتی هدف و خواسته تان را مشخص نمی کنید و اصلا نمی دانید که چه چیزی می خواهی چطور انتظار دارید به هدف برسید .


ممکن است درون ذهنتان فقط یک ماشین بخواهید . بهترین کار این است که یک دفتر و خودکار بردارید و تمام خواسته های تان را مو به مو با جزئیات دقیق مشخص کنید .


وقتی جزئیات خواسته به هدفتان را دقیق مشخص کنید آن موقع است که ارتعاش خواسته تان را دقیق به کائنات ارسال می‌کنیم .


پیشنهاد میکنیم از این مطلب دیدن کنید: آموزش کاملا عملی جذب نیمه گمشده (100%تضمینی)

۵_ رسیدن به آن چیزی که میخواهید زمان بر است :

۵_ رسیدن به آن چیزی که میخواهید زمان بر است :

اینکه با قانون جذب می توانید به تمام خواسته و آرزوهایی که دارید برسید واقعیت دارد و هیچ نشدی در این قانون وجود ندارد .


درست است که اگر اصول و راز و رمز کائنات و قانون جذب را بدانید و آن را در این زندگی تان پیاده سازی کنید می‌توانید یک زندگی عالی برای خودتان رقم بزنید .


اما چیزی که باید بدانید این است که رسیدن به آن خواسته به هدفی که دارید نیاز به زمان دارد . و غیر ممکن است مثلاً شما در یک ماه به تمام خواسته و اهدافی که دارید برسید .


برای آنکه بتوانید به بهترین شکل ممکن و موثرترین راه از قانون جذب استفاده کنید باید در برخی زمینه ها مهارت پیدا کنید مثلاً استفاده از عبارات تاکیدی , تجسم خلاق , درست تمرین کردن و…خبره باشید .


باید بتوانید به طور دقیق بر روی آن خواسته و هدفی که داری تمرکز کنید .


تمرکز کردن به خواسته تان ممکن است در ابتدای راه برایتان کمی دشوار و سخت باشد ولی با مرور زمان و انجام تمرینات این دشواری و سختی برایتان کمرنگ می‌شود.


وقتی بر روی خواسته و داستان تمرکز می‌کنید باعث می شود که ارتعاش آن خواسته و هدف تان را به کائنات ارسال کنید . تمرکز کردن یکی از موثرترین راه ها برای ارسال انرژی به کائنات است و تنها مشکلی که وجود دارد باید این کار را تکرار کنید که با آن چیزی که میخواهید برسید .


باید به شما این آگاهی را بدهم که برای آن که به آرزو و خواسته هایتان برسید باید زمان بگذارید .


اما قسمت خوب ماجرا اینجاست که اگر درست تمرین کنید , درست ارتعاش خواسته و هدف تان را به کائنات سال کنید خیلی زود نتایج باورنکردنی را وارد زندگی تان خواهید دید .


همین نتایج باعث می شود که شما ادامه دهید و متوقف نشوید .


اگر هر روز تمرین کنید و زمانی را برای ذهن تان بگذارید , متوجه خواهید شد که کم کم به آن خواسته به هدفی که دارید نزدیک می شوید و یکسری نتایج کوچک و بزرگی را درون زندگی تان می گیرید و به سمت شادی و موفقیت می روید . پس باید ادامه دهید و فقط صبور باشید . http://lorenzoqdhe33333.blogs-service.com/28495413/
http://andresxuvu56051.mpeblog.com/22094332/
http://martinbghe06173.articlesblogger.com/21879308/
http://travisigbw00000.arwebo.com/21841755/
http://finnkoog18396.blogprodesign.com/21823947/
http://keeganfpnp52840.qowap.com/56673027/ 
http://messiahgots63062.blog2learn.com/45172245/ 
http://brooksuvrn66666.jiliblog.com/56381836/
http://archerfmom30620.dsiblogger.com/28883659/
http://mariockll30739.ka-blogs.com/51329703/
http://johnnyqsqd95273.blogofoto.com/28705805/
http://elliotthmle55068.fireblogz.com/28415767/
http://erickqdjq23556.aioblogs.com/51395294/ 
http://alexisqsqn77777.xzblogs.com/39691970/
http://cesarjadr16161.free-blogz.com/44799953/
http://jeffreymucw73938.widblog.com/51949893/
http://daltonjmkf44444.collectblogs.com/43805516/
http://andresqrpk55555.blog-gold.com/3252834/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://jaidengprs61740.ambien-blog.com/3230799/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://rivermqni18494.atualblog.com/3194139/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://johnathandnpr52841.blog-a-story.com/3223137/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://arthurczyr38382.blogacep.com/2953060/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://knoxbida73960.blogadvize.com/3281258/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://judahjvad22096.bloggerbags.com/3065453/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://trentonazws88899.bloggerswise.com/3210959/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://andersonaedy11000.bloggosite.com/3320253/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://trentonqsrn39516.blogoscience.com/3189357/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://trevorddaw00999.blogproducer.com/3312245/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://cristianprll31429.blogrelation.com/3206997/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://judahadcy11111.blogrenanda.com/3290452/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://zanexyxs88888.blogsidea.com/3282887/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://rafaelnlhz62726.blogthisbiz.com/3134297/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://edwinfjhd56655.csublogs.com/3067212/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://dominickyebv50473.dailyhitblog.com/3192794/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://connerookf33332.develop-blog.com/3302624/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://knoxbcyt39000.is-blog.com/3310924/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://edwinsplf33332.livebloggs.com/3343201/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://elliotedaw00000.loginblogin.com/3246284/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://mariofopl39628.mdkblog.com/3092809/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://sethoyjf05161.mybuzzblog.com/3069106/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://andreadbw00009.newbigblog.com/3103679/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://danteqsrn77766.thenerdsblog.com/3006727/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://zionknha83838.topbloghub.com/3314502/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://augustqscf52952.ttblogs.com/3098778/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://cruzcghz83123.vblogetin.com/3020607/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://elliottkmic83940.win-blog.com/3353133/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://israeljtyp37262.worldblogged.com/3193109/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://fernandomffk17272.jaiblogs.com/23943713/
http://shanebklk26063.blogzag.com/42543221/
http://tysonklif44334.look4blog.com/37463924/
http://louisdebw00909.imblogs.net/47472184/
http://rylanensh30740.blogstival.com/21805642/
http://sethpqnj55555.designi1.com/21395730/
http://mariorxzy95173.educationalimpactblog.com/21618953/
http://jeffreyjhdb22122.link4blogs.com/21738012/
https://connerturn67766.blogsumer.com/2174138/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://milouqlf43332.blognody.com/2170281/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://ericknnlh42333.rimmablog.com/2173076/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://lorenzocaws98999.mybloglicious.com/21523261/
http://andersonjkie33333.ivasdesign.com/21636784/ 
https://messiahcdbx00000.bloggazza.com/2171120/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://tysondjyy11111.blogaritma.com/2171199/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://knoxttql66666.bcbloggers.com/2163585/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://riverfhfz14443.shoutmyblog.com/2166977/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://dallaskiey11000.blogcudinti.com/2170980/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://keegandawr88888.iyublog.com/2171063/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://mylesklid22211.blogdiloz.com/2172201/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://kameronzaxs88888.verybigblog.com/2169546/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://damienvwtr99999.activosblog.com/2168425/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://rylanpvaz74051.p2blogs.com/2170176/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://lukasmnkg33332.bloggactivo.com/2168935/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://martinablj28506.theblogfairy.com/2169594/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://trevortayx63849.vidublog.com/2169823/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://lanejjhb22211.oblogation.com/2166859/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://eduardokmmg44443.gynoblog.com/2164018/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://spencervche16284.laowaiblog.com/2160487/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://elliottcayt99999.angelinsblog.com/2163547/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://cesarqnkf33333.bloggadores.com/2171016/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://juliuslomi55555.humor-blog.com/2163022/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://cruzedzk77777.blogspothub.com/2167989/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://elliottdcav00990.idblogmaker.com/2161168/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://tysonfofy60593.blogdemls.com/2173338/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://collinzecb95061.ageeksblog.com/2167239/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست 
https://waylonvuwt51628.blogunteer.com/2164002/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://rylanisxx86307.life3dblog.com/2165294/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://messiahbdbw00099.therainblog.com/2162806/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://shanezbzv00000.ltfblog.com/2171538/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://mylesazwr88888.blogmazing.com/2166375/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://fernandooloc94827.blogars.com/2165232/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://martinvxuq78777.thechapblog.com/2170057/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://travisnmke33222.blogsvirals.com/2168945/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست 
https://edgartrni55555.glifeblog.com/2167253/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://elliotfqvr40739.losblogos.com/2167889/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://rowanejkk29493.estate-blog.com/2167344/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://messiahbifc22211.prublogger.com/2165585/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://elliothhdz11100.blogdomago.com/2164692/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://caidenbecr52838.daneblogger.com/2168085/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://holdenqnje33333.goabroadblog.com/2171415/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://augustoyll30741.popup-blog.com/2169073/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://paxtonouur51739.blogozz.com/2166626/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://troyefcx00009.activablog.com/2171005/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://knoxptso88889.bloggazzo.com/2171395/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
https://dallasjdvj04715.ssnblog.com/2164610/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست 
http://reidszdf18518.aboutyoublog.com/2446289/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://trentonvtpk55454.blog2news.com/2630038/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://damienmlgc22111.blog4youth.com/2373375/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://knoxaaxt90000.blog5star.com/2694451/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://conneryvrn66666.blogdun.com/2630474/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://juliusefcx00000.bloggactif.com/3203140/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://spenceropmh45444.blogginaway.com/2658485/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://cruzpmjc22211.blogolenta.com/3045601/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://spencersspk55555.blogripley.com/2674029/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://rafaelwuso77666.blogsmine.com/2375232/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://codykljf34334.blogsuperapp.com/2572957/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://zanesdjk41730.dgbloggers.com/2469679/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://jaredbdok89999.dreamyblogs.com/2465948/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://miloziop20730.frewwebs.com/2615817/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://keeganebyu99888.howeweb.com/2555474/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://jaredjkgd22211.idblogz.com/2413101/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://waylontgbz99494.kylieblog.com/2416621/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://trentonpmdw57260.luwebs.com/2670398/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://griffindvrf82705.myparisblog.com/2625223/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://israelxyqi93678.slypage.com/2956924/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://lorenzojkjf34433.theideasblog.com/2566694/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://landenhhcb06395.webbuzzfeed.com/2568351/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://trentonvvrm66656.webdesign96.com/2495167/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://damienfawq78777.59bloggers.com/2519251/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://hectorrzdd08518.bligblogging.com/2825745/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://finngmnk30639.thelateblog.com/2690552/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://cashfbuj97285.actoblog.com/2683639/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://erickqkjy40584.blog-mall.com/2739104/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://arthurjmlh44433.blogofchange.com/2818478/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://remingtonqtrp39517.spintheblog.com/2947918/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://andywhnr64296.dailyblogzz.com/2836377/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://daltonikkg07284.bloginder.com/3291933/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://eduardokhdx00090.blogdal.com/3287652/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://archeryvsn66555.newsbloger.com/3429874/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://sethgeav00099.get-blogging.com/3637154/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://martinvvtn66665.targetblogs.com/3782117/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست
http://sethqzkj27395.bleepblogs.com/3937953/مزیت-های-استفاده-از-قانون-جذب-چیست


برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 11
     
print

تبلیغات اینترنتی چیست؛ انواع و مزایای استفاده از آن

از همان زمانی که اینترنت پا به عرصه وجود گذاشت رفته رفته محبوبیت بیشتری پیدا کرد و به تدریج تمامی ابعاد زندگی ما را تحت تأثیر خودش قرار داد؛ از تغییر در نشریات ما از چاپی به مجازی گرفته تا نحوه خرید ما از خرید حضوری به سفارش آنلاین؛ و لذا اگر بگوییم که اینترنت نحوه زندگی ما انسان‌ها را به کلی متحول کرده سخن گزافی نگفته‌ایم. یکی از عرصه‌هایی که قدرت این ابزار فراگیر در آن اثبات شده، مبحث تبلیغات است. در واقع، با توجه به تعداد کاربران اینترنت و امتیازات خاصی که تبلیغات اینترنتی دارد، مثلاً اینکه در شناسایی و هدف قرار دادن مخاطبان متناسب کارآمدتر است، چیزی به جز این هم نمی‌توان انتظار داشت.
اگرچه تردیدی در کارآمدی و تاثیرگذاری تبلیغات اینترنتی وجود ندارد، اما باید به این نکته مهم نیز توجه داشته باشیم که این نوع از تبلیغ نیز همانند سایر انواع تبلیغات همچنان نیازمند آگاهی و برنامه ریزی است و به بیان دیگر، اگرچه در دنیای امروز هر کسی می‌تواند هرچه که می‌خواهد را در فضای اینترنت تبلیغ کند، اما در غیاب آگاهی و اطلاعات لازم نمی‌توان از پتانسیل بالای تبلیغات اینترنتی بهره برداری کرد؛ بنابراین اگر قرار به استفاده از تبلیغات اینترنتی است، باید پیش از هر چیزی با این روش تبلیغاتی آشنایی پیدا کنید. در ادامه تلاش می‌کنیم تا در راستای تحقق این هدف یاریگر شما باشیم.
 
تبلیغات اینترنتی چیست؟
 
تبلیغات اینترنتی چیست؟
همان‌طور که از عنوان این نوع از تبلیغات بر می‌آید، تبلیغات اینترنتی یکی از روش‌های بازاریابی و تبلیغات است که پیام‌های مورد نظر را از طریق اینترنت به دست (یا سمع و نظر) مخاطب می‌رساند. در این روش با استفاده از شیوه‌ها و استراتژی‌های هدفمند، انواع مختلفی از اقلام تبلیغاتی گرافیکی یا متنی را بر روی قسمت‌های مختلف اینترنت قرار می‌دهیم تا در اختیار مخاطب هدف قرار بگیرد.
بازار تبلیغات اینترنتی به تدریج از اواسط دهه 1990 میلادی شکل گرفت؛ در عین حال، قبل از حوالی سال 2000 میلادی با وجود اینکه برخی از کسب و کارها به استفاده از پشتیبانی آنلاین روی آورده بودند، اما هنوز اینترنت به عنوان یک پلتفرم تبلیغاتی جایگاه و اولویت خاصی پیدا نکرده بود. در ادامه، با رشد روزافزون دنیای وب و اطلاع مردم از برخی از ویژگی‌های خاص و برتر تبلیغات اینترنتی، این روش به تدریج جای خود را در میان آگهی دهنده‌ها باز کرد.
 
از اواسط دهه 2000 میلادی، اینترنت به یکی از روش‌های مهم برای تاثیرگذاری بر مشتریان تبدیل شد. این تغییر به دلایل زیر اتفاق افتاد:
• افزایش مستمر تعداد کاربران اینترنت و زمانی که بر روی این شبکه صرف می‌کردند؛
• معرفی فناوری‌های ارتباطی بی‌سیم، دستگاه‌های قابل حمل و اینترنت موبایل؛
• رشد و توسعه اقتصاد اینترنتی؛
• رواج تجارت الکترونیکی؛
• شکل گیری و رشد و توسعه پلتفرم‌های تبلیغات اینترنتی و ایجاد امکان سنجش عملکرد و دریافت آمارهای دقیق از نتایج تبلیغات.
 
امروزه جایگاه اینترنت به عنوان یک کانال تبلیغاتی در میان مردم کاملاً تثبیت شده و همچنان در حال رشد و تکامل هرچه بیشتر است. شاید بخشی از دلیل این رشد مستمر و روزافزون را بتوان به تفاوت اصول حاکم و فناوری‌های مورد استفاده در تبلیغات اینترنتی با تبلیغ در رسانه‌های سنتی، مانند تبلیغات تلویزیونی، تبلیغات رادیویی و تبلیغ در نشریه‌های مختلف نسبت داد. در واقع، برخلاف رسانه‌های سنتی که عمدتاً منفعل هستند، اینترنت یک رسانه نسبتاً فعال محسوب می‌شود؛ به این معنی که معمولاً در فضای اینترنت همه چیز به تعامل کاربر و فعالیت‌هایی که انجام می‌دهد وابسته است. ویژگی‌هایی از این دست که امکان تبادل اطلاعات و ارائه بازخورد به صورت آنی را فراهم می‌کنند باعث بهبود و تقویت رابطه با مشتری هدف می‌شود و اینترنت را به یک ابزار کارآمد تبلیغاتی تبدیل می‌کند.
با این همه باید به این نکته نیز توجه داشت که میزان بازده تبلیغات اینترنتی به عوامل مختلفی وابسته است که از آن جمله می‌توان به نوع و ویژگی‌های مخاطب هدف و امکان پوشش آن مخاطب از طریق اینترنت، قابلیت‌ها و تناسب روش انتخابی و همچنین طراحی، محل قرار گرفتن تبلیغ و به طور کلی، ویژگی‌های بصری و محتوایی آگهی مورد نظر اشاره کرد.
 
تبلیغات اینترنتی چیست؟
 
ویژگی‌های اینترنت به عنوان یک ابزار تبلیغاتی
این روزها اینترنت به یکی از کارآمدترین رسانه‌های تبلیغاتی و همچنین مهم‌ترین بازارهای بین المللی تبدیل شده و رفته رفته توجه آگهی دهندگان بیشتری را به خود جلب می‌کند. دلیل این امر به قابلیت‌های بی نظیر این رسانه قدرتمند در هدف قرار دادن مخاطبان مناسب، افزایش کیفیت و تنوع سرویس‌های تبلیغاتی آنلاین و همچنین جامعه کاربری عظیم اینترنت بر می‌گردد. آگاهی، برنامه ریزی و استفاده بهینه از فرصت‌هایی که در اینترنت به عنوان یک رسانه تبلیغاتی وجود دارد می‌تواند باعث افزایش بازده و کاهش هزینه‌ها شود. این امر محقق نخواهد شد مگر اینکه از ویژگی‌ها و قابلیت‌های ابزاری که به دنبال استفاده از آن هستید اطلاع کافی و وافی داشته باشید. از جمله مهم‌ترین قابلیت‌ها و ویژگی‌های اینترنت به عنوان یک ابزار تبلیغاتی عبارت‌اند از:
 
- امکان تعامل 
اینترنت ذاتاً یک رسانه تعاملی بوده و نیازمند مشارکت مخاطب است. در واقع، هر کاربر اینترنت علاوه بر اینکه همانند رسانه‌های سنتی از طریق اینترنت نیز اطلاعات دریافت می‌کند، فرصت انتخاب دقیق‌تر و تعامل با آن اطلاعات بر اساس علایق و سلایق خود را نیز پیدا خواهد کرد. همین فرصت انتخاب و قابلیت تعامل در مورد تبلیغات اینترنتی نیز وجود دارد؛ به این ترتیب که کاربر پس از مشاهده آگهی می‌تواند برای کسب اطلاعات بیشتر و انجام عمل نهایی (تبدیل شدن یا خرید) با آن آگهی تعامل انجام بدهد؛ به این معنی که می‌تواند روی آن کلیک یا آن را لمس کند و وارد سایت آگهی دهنده شود تا اطلاعات بیشتری را در رابطه با موضوع تبلیغ به دست بیاورد یا در نهایت، عمل مورد نظر آگهی دهنده را انجام بدهد (تبدیل شود).
بیشتر بدانید: نرخ تبدیل چیست و چه جایگاهی در رشد کسب‌و کارهای اینترنتی دارد؟
 
- تعداد بیشمار کاربران
امروزه حتی در کشورهای در حال توسعه نیز اکثریت قریب به اتفاق مردم همواره به اینترنت دسترسی دارند و به طور کلی تعداد کاربران اینترنت با رقم کاربران رسانه‌های سنتی قابل مقایسه بوده و از آن هم فراتر رفته است. وجود چنین جامعه عظیمی از مشتریان بالقوه در یک جا، امکان تعامل با کاربران شهرها و کشورهای مختلف بدون نیاز به صرف هزینه اضافی و تنوع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی آن‌ها باعث توسعه فرصت‌های بالقوه‌ای می‌شود که در برابر آگهی دهندگان وجود دارد.
 
تبلیغات اینترنتی چیست؟

 

- امکان هدف‌گیری دقیق مخاطبان مناسب
قابلیت Targeting یا هدف‌گیری یکی از امکانات استثنایی اینترنت محسوب می‌شود که به واسطه آن می‌توانید تنها افرادی را هدف قرار بدهید که با معیارهایی که تعیین می‌کنید تطابق دارند؛ یعنی آگهی شما در برابر افرادی قرار خواهد گرفت که با شاخص‌هایی که تعیین می‌کنید تناسب داشته‌اند؛ بنابراین کارآمدی و بازده تبلیغات شما به مراتب افزایش خواهد یافت. در واقع، هیچ رسانه‌ای به اندازه اینترنت در زمینه هدف‌گیری توانمندی و دقت عمل ندارد. 
شاخص‌های مختلفی را می‌توان به عنوان معیار انتخاب گروه هدف در نظر گرفت؛ از جمله:
• پوشش محلی و جغرافیایی: می‌توانید نمایش آگهی خود را به ساکنان مناطق جغرافیایی خاصی محدود کنید؛
• زمان نمایش: می‌توانید زمان و روزهای نمایش آگهی خود را تعیین کنید؛
• علایق و سلایق کاربران: می‌توانید نمایش تبلیغ خود را به کاربرانی محدود کنید که علایق و سلایقشان با مشتریان هدف شما هماهنگ است؛
• ویژگی‌های جمعیتی: می‌توانید شاخص‌هایی مانند سن، جنسیت، درآمد، شغل و مواردی از این قبیل را در نظر بگیرید؛
• امور فنی: می‌توانید نمایش آگهی را بر اساس پارامترهای مختلف فنی، مانند دستگاه مورد استفاده کاربر محدود کنید؛
• تعداد نمایش: می‌توانید تعداد نمایش آگهی به یک کاربر را مشخص کنید.
توجه داشته باشید که معیارهای انتخاب جامعه هدف فقط به این موارد محدود نمی‌شود و دقت، تعداد و تنوع آن‌ها همگام با رشد و توسعه قابلیت‌های فنی اینترنت در حال افزایش است.
 
- سنجش پذیری و قابلیت تجزیه و تحلیل دقیق
قابلیت سنجش نتیجه عملکرد هر آگهی در تبلیغات اینترنتی از دیگر ویژگی‌های خاص این روش تبلیغاتی است که فرصت‌های مضاعفی را برای بررسی رفتار مخاطبان و بهبود عملکرد آگهی فراهم می‌کند. از این طریق می‌توان کارآمدی هر تبلیغ و نوع تبلیغاتی که مخاطبان بیشتر به آن‌ها واکنش مثبت نشان می‌دهند را مشخص کرد.
برای آمارگیری از واکنش مخاطبان و تجزیه و تحلیل آن می‌توانید از امکاناتی که هر پلتفرم تبلیغاتی در اختیارتان قرار می‌دهد استفاده کنید. به عنوان مثال، تعداد کلیکی که روی هر تبلیغ انجام شده، میزان ترافیکی که دریافت کرده‌اید، درصد موفقیت کمپین تبلیغاتی و موارد متعدد دیگر در اغلب پلتفرم‌های تبلیغاتی به راحتی قابل مشاهده خواهد بود.
همه این اطلاعات به طور خودکار جمع آوری شده و مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌گیرد تا تأثیر و بازده هر تبلیغ مشخص شود. با بررسی این آمار می‌توانید علاوه بر تعیین کارآمدی کلی هر کمپین تبلیغاتی، عملکرد اجزای آن را نیز به زیر ذره بین ببرید.
 
- امکان نظارت و جرح و تعدیل هر آگهی
در کنار موارد مثبت مختلف آگهی‌های اینترنتی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، امکان جرح و تعدیل هر کمپین تبلیغاتی اینترنتی در حین اجرای آن نیز وجود دارد؛ بنابراین به عنوان نمونه می‌توانید مؤلفه‌های رسانه‌ای مختلف هر آگهی یا محتوای آن را عوض کنید، میزان نمایش آن در سایت‌های مختلف را تغییر بدهید یا گستردگی دامنه مخاطبان هدفتان را کم و زیاد کنید. 
در مجموع، با استفاده از تبلیغات اینترنتی می‌توانید هر آگهی را زیر نظر بگیرید، تغییرات مقتضی را متناسب با نتایج حاصله در آن اعمال کنید و برای آگهی‌های بعدی نیز برنامه ریزی بهتری داشته باشید.
 
تبلیغات اینترنتی چیست؟
 
انواع تبلیغات اینترنتی
به لطف امکانات و قابلیت‌های گسترده اینترنت، انواع مختلف و متنوعی از تبلیغات اینترنتی پدید آمده که در ادامه به رایج‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم.
 
1. تبلیغات نمایشی یا بَنری (Display Advertising)
منظور از تبلیغات نمایشی، استفاده از تبلیغات بنری در وبسایت‌ها یا وبلاگ‌های دیگر با هدف جذب ترافیک و افزایش آگاهی نسبت به برند، محصول یا خدمات هدف است. این به اصطلاح «بنرها» می‌توانند حاوی تصاویر ثابت یا متحرک و همچنین رسانه‌های تعاملی و از جمله صوت و تصویر باشند. در تبلیغات نمایشی می‌توانید با توجه به سوابق کاربر (با استفاده از کوکی‌ها و دریافت سوابق وی در مرور وبسایت‌ها) مکان، علایق و ویژگی‌های مختلف جمعیتی (سن، جنسیت و موارد مشابه) را شناسایی کنید، هدف‌گیری جمعیتی و جغرافیایی انجام بدهید و تبلیغات متناسب‌تری را در معرض دید مخاطبان قرار بدهید. علاوه بر این نوع از هدف‌گیری می‌توانید از هدف‌گیری رفتاری نیز استفاده کنید؛ به این معنی که رفتارهای کاربر در مرور اینترنت را به عنوان مبنای هدف‌گیری انتخاب کنید. به عنوان مثال با استفاده از هدف‌گیری رفتاری، برای کاربری که اخیراً چندین بار به سراغ وب‌سایت‌های ورزشی رفته تبلیغات مرتبط با موضوعات ورزشی نمایش داده می‌شود.

 http://caidennduk71471.blogocial.com/--32423182
http://kylerqhxn82581.onesmablog.com/--35611369
http://jaredxqkd59371.blogolize.com/--36517216
http://rafaeltjzp93714.bloguetechno.com/--32236202
http://reidfijg85050.blogminds.com/-10449284
http://judahbddd73961.suomiblog.com/-13404939
http://johnnyulaq03603.full-design.com/--40343671
http://dallaspipv52952.tinyblogging.com/--38620561
http://israeleuka47037.blog5.net/39092366/
http://elliottjbrg69369.affiliatblogger.com/48529458/
http://emilianonfvl82581.diowebhost.com/52264888/
http://andretjzq93693.fitnell.com/37603082/
http://israelldvl81581.dbblog.net/28762121/
http://kameronnzoq27207.ezblogz.com/28746785/
http://archerdyto04937.designertoblog.com/28342240/
http://rafaelukbr04703.blogs-service.com/28442206/
http://zionqhyn92592.bluxeblog.com/29008299/
http://troyoeuk71470.mpeblog.com/22046433/
http://emiliogghi95051.articlesblogger.com/21831578/
http://franciscoiaqg69369.arwebo.com/21794030/
http://dominickzrix26926.blogerus.com/21927607/
http://andyulbr03703.bloggin-ads.com/21943822/
http://stephenjzpf58259.blogpostie.com/21943053/
http://holdenwoet25815.blogprodesign.com/21776409/
http://lanetjzp93692.qowap.com/56619448/
http://waylonoxek18417.blog2learn.com/45121151/
http://dominickypfv25815.jiliblog.com/56331751/
http://cashvekq30739.getblogs.net/28577006/
http://elliotthzpf69258.dsiblogger.com/28830594/
http://knoxumcs14814.ka-blogs.com/51276520/
http://mariondtq14714.blogofoto.com/28652576/
http://kameronbplq14703.acidblog.net/28710731/
http://manuelneuk81471.fireblogz.com/28362873/
http://franciscoxcee83949.aioblogs.com/51341939/
http://emilianowxwv49483.xzblogs.com/39641554/
http://daltondytn04937.free-blogz.com/44747205/
http://arthurnonj93838.widblog.com/51896833/
http://lukasqnid50482.collectblogs.com/43756102/
http://arthurxoeu15815.blog-gold.com/3209759/تبلیغات-چیست
http://erickcczw48372.ambien-blog.com/3187602/تبلیغات-چیست
http://cashfhhg83838.atualblog.com/3150858/تبلیغات-چیست
http://codycuka47047.blog-a-story.com/3180366/تبلیغات-چیست
http://manuelffba50493.blogacep.com/2912193/تبلیغات-چیست
http://elliottctlb47047.blogadvize.com/3237503/تبلیغات-چیست
http://donovantlbr04714.bloggerbags.com/3024466/تبلیغات-چیست
http://holdentjzp93692.bloggerswise.com/3167836/تبلیغات-چیست
http://charliearhx26925.bloggosite.com/3277730/تبلیغات-چیست
http://gregorycula47147.blogoscience.com/3145366/تبلیغات-چیست
http://augustwyza62738.blogproducer.com/3268687/تبلیغات-چیست
http://collinwyzy51616.blogrelation.com/3163831/تبلیغات-چیست
http://zaneewnd58148.blogrenanda.com/3247225/تبلیغات-چیست
http://emiliojykn27390.blogsidea.com/3238675/تبلیغات-چیست
http://arthurarhy36036.blogthisbiz.com/3091604/تبلیغات-چیست 
http://cesariwhq52086.blue-blogs.com/3157058/تبلیغات-چیست
http://judahzeed72727.csublogs.com/3025308/تبلیغات-چیست
http://augustfwlb47147.dailyhitblog.com/3149649/تبلیغات-چیست
http://troyhjji95050.develop-blog.com/3259865/تبلیغات-چیست
http://elliotxbcd84957.is-blog.com/3267966/تبلیغات-چیست
http://juliusgsus32716.livebloggs.com/3301229/تبلیغات-چیست
http://gunneryzaz61616.loginblogin.com/3203798/تبلیغات-چیست
http://louisgdzu37150.mdkblog.com/3052225/تبلیغات-چیست
http://holdensuwv40616.mybuzzblog.com/3029006/تبلیغات-چیست
http://lukaslhcx48371.newbigblog.com/3061066/تبلیغات-چیست
http://cesarwofv25825.thenerdsblog.com/2967075/تبلیغات-چیست
http://augusthyod58258.theobloggers.com/3264542/تبلیغات-چیست
http://kameronpevl81481.topbloghub.com/3271884/تبلیغات-چیست
http://devinbcfc58258.ttblogs.com/3057650/تبلیغات-چیست
http://martinqhyn92592.vblogetin.com/2980415/تبلیغات-چیست
http://connerbrix36926.win-blog.com/3310614/تبلیغات-چیست
http://archerzpfv15815.worldblogged.com/3152512/تبلیغات-چیست
http://elliottgype59259.yomoblog.com/3465337/تبلیغات-چیست
http://landenxpfw25825.jaiblogs.com/23892388/
http://erickrjzp93692.blogzag.com/42489898/
http://marcovyyz61616.digiblogbox.com/23657356/
http://remingtonmevl82592.look4blog.com/37414988/
http://reidjzqf59259.imblogs.net/47418723/
http://simonxabb73839.blogstival.com/21758185/
http://johnnyllmk94948.designi1.com/21350669/
http://alexisvlbq03703.ivasdesign.com/21588709/
http://marcobtkz47037.link4blogs.com/21689895/
http://andreoomj94938.mybloglicious.com/21478093/
http://miloasix26936.post-blogs.com/21559143/
http://zanderjzqg60369.review-blogger.com/21371385/
https://andreqgwm81581.blognody.com/2137458/تبلیغات-چیست
https://cruzwode69369.blogsumer.com/2141127/تبلیغات-چیست
https://archerruwx51728.jts-blog.com/2136530/تبلیغات-چیست
https://israelzccb62738.rimmablog.com/2140254/تبلیغات-چیست
https://troymqtv51738.bloggazza.com/2138272/تبلیغات-چیست 
https://travishyoe58259.blogaritma.com/2138369/تبلیغات-چیست
https://mylesfxod58258.shoutmyblog.com/2134564/تبلیغات-چیست 
https://felixpgxm82581.bcbloggers.com/2131246/تبلیغات-چیست
https://stephenghgz47047.iyublog.com/2138427/تبلیغات-چیست
https://arthurbtja37037.blogcudinti.com/2138103/تبلیغات-چیست
https://zanderxzba62749.verybigblog.com/2136660/تبلیغات-چیست
https://chanceavnd58258.blogdiloz.com/2139466/تبلیغات-چیست
https://edgargxnz97531.activosblog.com/2135729/تبلیغات-چیست
https://remingtonarhx26926.p2blogs.com/2137332/تبلیغات-چیست
https://angelotvyy62739.bloggactivo.com/2136282/تبلیغات-چیست
https://louisjlno27337.theblogfairy.com/2136698/تبلیغات-چیست
https://gunnerbfgh95062.vidublog.com/2137040/تبلیغات-چیست
https://travisiypf59259.oblogation.com/2134643/تبلیغات-چیست
https://johnathanvybb73940.gynoblog.com/2131812/تبلیغات-چیست
https://andersonwnds14704.angelinsblog.com/2131281/تبلیغات-چیست
https://edwinlnop28395.bloggadores.com/2138384/تبلیغات-چیست
https://josuemcrh69369.laowaiblog.com/2128229/تبلیغات-چیست
https://brookslduk71470.humor-blog.com/2130789/تبلیغات-چیست
https://gunnervwtx51617.blogspothub.com/2135227/تبلیغات-چیست
https://reidlcsi60360.idblogmaker.com/2128487/تبلیغات-چیست
https://codyxaba62838.blogdemls.com/2140668/تبلیغات-چیست
https://edwinumcr04703.ageeksblog.com/2134879/تبلیغات-چیست
https://troyilll06272.blogunteer.com/2131701/تبلیغات-چیست 
https://tysonofvk71471.life3dblog.com/2132952/تبلیغات-چیست
https://juliusctjz36036.therainblog.com/2130491/تبلیغات-چیست
https://manuelyvur27271.ltfblog.com/2138679/تبلیغات-چیست
https://johnathanzsmf60482.boyblogguide.com/2132217/تبلیغات-چیست
https://felixlcsh70370.blogmazing.com/2133771/تبلیغات-چیست
https://collinbsix36936.blogars.com/2133129/تبلیغات-چیست
https://holdenknpp39406.blogsvirals.com/2136577/تبلیغات-چیست
https://edwinztmf60482.glifeblog.com/2134606/تبلیغات-چیست
https://judahphxm81581.thechapblog.com/2137321/تبلیغات-چیست
https://brooksjdxp04826.losblogos.com/2135682/تبلیغات-چیست
https://titussjzo92692.estate-blog.com/2134914/تبلیغات-چیست
https://elliotdukb47047.prublogger.com/2133114/تبلیغات-چیست
https://holdentkzt38382.blogdomago.com/2132205/تبلیغات-چیست
https://griffinwyab73840.bloguerosa.com/2135440/تبلیغات-چیست
https://tysonwelq30629.daneblogger.com/2135639/تبلیغات-چیست
https://lanestrv49406.goabroadblog.com/2138803/تبلیغات-چیست 
https://travisnevl81581.popup-blog.com/2136824/تبلیغات-چیست 
https://kylerwqkc59371.blogozz.com/2134094/تبلیغات-چیست
https://zaneaqgv25925.activablog.com/2138145/تبلیغات-چیست
https://cruzzqhx26926.bloggazzo.com/2138653/تبلیغات-چیست
https://jasperzqgv25925.ssnblog.com/2132252/تبلیغات-چیست
http://edgarulaq03603.aboutyoublog.com/2403815/تبلیغات-چیست
http://daltonxzaa61629.blog2news.com/2587949/تبلیغات-چیست
http://arthurctjz36036.blog4youth.com/2332122/تبلیغات-چیست
http://johnathanvlbr03703.blog5star.com/2653457/تبلیغات-چیست
http://simonvwzb86532.blogdun.com/2587724/تبلیغات-چیست
http://archerular03603.bloggactif.com/3160775/تبلیغات-چیست
http://troyfhjj06172.blogginaway.com/2616057/تبلیغات-چیست
http://deanponm05050.blogolenta.com/3004136/تبلیغات-چیست
http://martinphxm92592.blogripley.com/2630776/تبلیغات-چیست
http://johnnyypgw25925.blogsmine.com/2335697/تبلیغات-چیست
http://hectorxpfv25825.blogsuperapp.com/2531534/تبلیغات-چیست 
http://claytonbazx40494.dgbloggers.com/2429336/تبلیغات-چیست
http://caideniihe73838.dreamyblogs.com/2425306/تبلیغات-چیست
http://andylmlg82727.frewwebs.com/2573346/تبلیغات-چیست
http://sethlcsi70470.howeweb.com/2513123/تبلیغات-چیست
http://cruzsvvv49505.idblogz.com/2373312/تبلیغات-چیست
http://johnathanasji82582.izrablog.com/968399/تبلیغات-چیست 
http://louisjnoo27384.kylieblog.com/2375318/تبلیغات-چیست
http://milowyxv40505.luwebs.com/2627337/تبلیغات-چیست
http://sergioimot47384.myparisblog.com/2582366/تبلیغات-چیست
http://emiliojihj05161.slypage.com/2915077/تبلیغات-چیست
http://edwinvyyv40507.theideasblog.com/2524385/تبلیغات-چیست
http://remingtonbrix26926.webbuzzfeed.com/2525619/تبلیغات-چیست
http://remingtontwxx50516.webdesign96.com/2452970/تبلیغات-چیست
http://collinvsro05059.59bloggers.com/2476368/تبلیغات-چیست
http://tysonumcs14704.bligblogging.com/2782415/تبلیغات-چیست
http://beauusro16160.thelateblog.com/2647233/تبلیغات-چیست
http://devinhjkk05940.actoblog.com/2640529/تبلیغات-چیست
http://dantehype59258.blog-mall.com/2695830/تبلیغات-چیست
http://hectornnkd58258.blogofchange.com/2775020/تبلیغات-چیست
http://edwinxofv25825.spintheblog.com/2904497/تبلیغات-چیست
http://keeganjbrh60370.dailyblogzz.com/2795243/تبلیغات-چیست
http://edwinvlbr03703.blogvivi.com/3028385/تبلیغات-چیست
http://johnathanrqnk94837.bloginder.com/3247932/تبلیغات-چیست
http://raymondgkji95061.blogdal.com/3244243/تبلیغات-چیست
http://elliotaqfw25825.newsbloger.com/3386897/تبلیغات-چیست

http://damienfhhh94051.get-blogging.com/3592506/تبلیغات-چیست
http://andyxpgv25925.targetblogs.com/3738325/تبلیغات-چیست
http://erickjbqg69269.bleepblogs.com/3893504/تبلیغات-چیست


برچسب ها :
نظرات : 0 بازدید : 12
     
print