تبلیغات X
للوکساید۵
سفارش بک لینک
نرم افزار حسابداری
تور مالزی
آموزش ارز دیجیتال
لباس خواب
ابزار تادیومی
خرید بک لینک
خرید باغ و باغچه در ملارد
صرافی ارز دیجیتال
خرید تتر
ساعت چوبی
جعبه لوح تقدیر
سایبان ماشین
قیمت چوب پلاست
اشکان کالا
رایج مگ
دانلود بازی کم حجم
اردلان داودی گوگل ادز

بررسی مفهوم طراحی سایت s
بررسی مفهوم طراحی سایت
طراحی سایت چیست؟در حالی که اصطلاحات طراحی سایت فروشگاهی و توسعه وب اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، طراحی وب از نظر فنی زیرمجموعه وسیعی از توسعه وب است. وب س

طراحی سایت چیست؟

در حالی که اصطلاحات طراحی سایت فروشگاهی و توسعه وب اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، طراحی وب از نظر فنی زیرمجموعه وسیعی از توسعه وب است. وب سایت ها با استفاده از یک زبان نشانه گذاری به نام HTML ایجاد می شوند. طراحان از تگ های HTML برای ایجاد محتوا و ابرداده برای هر صفحه استفاده می کنند. طراحی و ظاهر عناصر در یک صفحه وب معمولاً با استفاده از CSS یا Cascading Style Sheets تعریف می شود. بنابراین، اکثر وب سایت ها ترکیبی از HTML و CSS را نمایش می دهند که نحوه نمایش هر صفحه در یک مرورگر را مشخص می کند. برخی از طراحان وب ترجیح می دهند صفحات را کدنویسی کنند (HTML، CSS را از ابتدا تایپ کنند)، در حالی که برخی دیگر از ویرایشگر "WYSIWYG" مانند Adobe Dream Weaver استفاده می کنند.


این نوع ویرایشگر یک رابط بصری برای طراحی صفحه وب ایجاد می کند و نرم افزار به طور خودکار کدهای HTML و CSS مربوطه را تولید می کند. یکی دیگر از روش های محبوب برای طراحی وب سایت، داشتن یک سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس یا جوملا است. این خدمات چارچوب های وب سایت مختلفی را ارائه می دهند که می توانند به عنوان نقطه شروع یک وب سایت جدید مورد استفاده قرار گیرند. سپس وب مسترها می توانند محتوا را اضافه کرده و با استفاده از یک رابط مبتنی بر وب، طرح بندی را تنظیم کنند.


در ادامه به این سوال مهم که طراحی سایت چیست؟ مراحل و انواع مختلف طراحی سایت، وظایف طراح وب سایت و ... را پاسخ داده و شرح می دهیم.


از آنجایی که HTML و CSS برای راحتی در ظاهر و ظاهر یک وب سایت استفاده می شود، تصاویر باید به طور جداگانه ایجاد شوند. بنابراین، طراحی گرافیک می تواند با طراحی وب همپوشانی داشته باشد، زیرا طراحان گرافیک اغلب تصاویری را برای استفاده در وب ایجاد می کنند. برخی از برنامه های گرافیکی، مانند Adobe Photoshop، حتی دارای گزینه Save for Web هستند که راه آسانی برای صادرات تصاویر در قالبی بهینه شده برای انتشار وب سایت فراهم می کند.


طراحی وب شباهت های زیادی به طراحی چاپی دارد. وب، مانند رسانه های چاپی، در ابتدا برای توزیع متن به منظور خواندن گسترده توسط کاربران طراحی شده بود. با معرفی چند رسانه ای در وب، بسیاری از مردم شروع به مقایسه بین وب و تلویزیون کردند. فناوری Push، که در آن اطلاعات به طور خودکار برای کاربر ارسال می شود، به عنوان راهی برای تبدیل وب به یک محیط غیرفعال معرفی شد. با این حال، مقایسه بین وب و تلویزیون هنوز دقیق و عملی نیست.


پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه کنید:

طراحی سایت با لاراول

آشنایی با مراحل ساخت وب سایت


آشنایی با مراحل ساخت وب سایت

تعریف پروژه

سازمان ها باید با ذینفعان ارتباط برقرار کنند تا مواضع خود را روشن کنند و مخاطبان را در مورد محصولات و خدمات خود آگاه کنند. به همین دلیل لازم است در ابتدا پروژه تعریف شود. تعریف خود پروژه شامل وارد کردن مراحل زیر است:


خلاصه پروژه

اهداف پروژه

مخاطب هدف

انتقال پیام ها

رقابت

تعریف محدوده پروژه

در مورد تم طراحی وب سایت چطور؟ تعیین محدوده پروژه یک مرحله مهم است. یکی از رایج ترین مشکلات پروژه های وب، خزیدن دامنه است. با ایجاد یک طرح محدوده پروژه مناسب که فعالیت ها و محصولات قابل تحویل خاص را همراه با جدول زمانی مشخص تعریف می کند، می توانید به وضوح انتظارات خود را از مشتریان خود تعیین کنید. یکی از متداول ترین روش های ردیابی پروژه های وب، استفاده از نمودار گانت است که نه تنها فعالیت های اصلی، بلکه وظایف مرتبط با هر فعالیت را نیز تعریف می کند و تاریخ شروع و پایان را نشان می دهد. نمودار گانت یک مرجع بصری برای تیم طراحی فراهم می کند و چارچوب زمانی هر مرحله و وابستگی های بین مراحل و مسئولیت های بین مشتری و تیم وب را نشان می دهد.


Wireframe و معماری سایت

معماری سایت شامل نقشه سایت و سیم صفحه می باشد. ایجاد نقشه سایت تضمین می کند که تمام صفحات کلیدی سایت را در نظر گرفته اید. معماری سایت روابط صفحات کلیدی را با یکدیگر نشان می دهد و نحوه ایجاد ناوبری کلی را تعیین می کند. Wireframes نمای دقیقی از محتوای ارائه شده در هر صفحه را نشان می دهد. اگرچه آنها عناصر طراحی واقعی نیستند، اما راهنمایی برای تعیین سلسله مراتب محتوای صفحه ارائه می دهند.


طراحی بصری

گام بعدی در پاسخ به سوال طراحی سایت چیست؟ یک سبک بصری ایجاد کنید. سبک بصری کلی به احتمال زیاد توسط برند بصری سازمان تعیین می شود. هدف برقراری ارتباط در وب با سایر اشکال سازمان است. نام تجاری سازمان نقش مهمی در این بخش از فرآیند ایفا می کند، زیرا طراحان می خواهند ایده های کلیدی درک برند را به صورت بصری در طراحی منتقل کنند.


توسعه سایت

اکنون زمان آن است یرفاکس، سافاری، اینترنت اکسپلورر و دستگاه های مختلف مانند لپ تاپ، تبلت و موبایل را چک کنید تا ببینید آیا قطعی وجود دارد یا خیر؟ اگر بله، این قطعی ها در کدام قسمت ها رخ داده است؟


استارت آپ

حالا آن روز بزرگ فرا رسیده است! شما سایت را آزمایش کرده اید و اگر توسط ذینفعان پروژه بررسی و تایید شود، آماده راه اندازی هستید. اما پس از راه اندازی سایت، پروژه پایان نمی یابد زیرا باید برای بازخورد کاربرانی که با سایت جدید مواجه می شوند آماده شوید. برخی تغییرات فوری در سایت انتظار می رود، مانند اصلاح لینک های خراب، ویرایش نسخه و انجام اصلاحات. وب یک رسانه سیال است که اگر نه ساعتی، حداقل روزانه تغییر می کند و تغییر اجتناب ناپذیر است.


تعمیر و نگهداری سایت

وب سایت ها مانند موجودات زنده زنده هستند و نیاز به مراقبت و نگهداری مداوم دارند. به روز رسانی محتوا، ایجاد تغییرات در پس زمینه و رفع لینک های شکسته یک کار روزانه برای یک وب مستر است. تمام این مراحل برای پاسخ به سوال طراحی وب سایت چیست؟ بسیار مهم هستند. اما مشکلی که در این فرآیند وجود دارد، استراتژی است. میل به دستیابی به هدف، حرکت سازمان به جلو و پیشرفت در یک محیط رقابتی. بنابراین لازم است استراتژی ها و راهکارهای لازم در طراحی سایت مشخص شود و تعمیر و نگهداری روزانه سایت ها بر اساس استراتژی تعیین شده انجام شود.


مسئولیت های طراحی وب سایت چیست؟

اما طراحی سایت چیست؟ و وظایف طراح سایت چیست؟ یک طراح وب ظاهر، طراحی و عملکرد یک وب سایت را ایجاد می کند. این شامل درک طراحی گرافیک و برنامه نویسی کامپیوتر است. پس از ایجاد وب سایت، طراح به نگهداری و افزودن به وب سایت کمک می کند. طراحان وب باید دارای سابقه آکادمیک باشند. وظایف یک طراح وب شامل تمام جنبه های ایجاد یک وب سایت است. پس از ملاقات با مشتری و ارزیابی نیازهای آنها، طراحان وب به ایجاد و نگهداری محصول کمک می کنند. وظایف آنها شامل، اما محدود به موارد زیر نیست:


نوشتن و ویرایش محتوا

طراحی صفحه وب

تعیین الزامات فنی

به روز رسانی وب سایت ها

فایل های پشتیبان ایجاد کنید

پیشنهاد می کنیم این مقاله را نیز مطالعه کنید:

چگونه می توانیم یک وب سایت سفارشی طراحی کنیم؟

همکاری با تیم های توسعه یا مدیران برای به روز رسانی سایت و اولویت بندی نیازها از دیگر وظایف طراحان وب است.


یک طراحی سایت خوب چه ویژگی هایی دارد؟

کاربران را مجبور نکنید زیاد فکر کنند.

صبر کاربران را از دست ندهید.

شما می توانید توجه و تمرکز کاربران را از طریق سایت مدیریت کنید.

نوشته ها و مطالب موثری داشته باشید.

تمام عملکردهای سایت باید در اختیار کاربر قرار گیرد.

متن مبهم، پیچیده و سنگین نباید وجود داشته باشد.

استفاده از فضای خالی (سفید) سایت را فراموش نکنید.

صاحبان سایت می توانند با استفاده از زبان بصری به طور موثر با کاربران ارتباط برقرار کنند.

در طراحی سایت باید از نکات و طرح های سنتی استفاده کرد.

سایت طراحی شده باید تحت آزمایش اولیه قرار گیرد و این آزمایشات باید در هر زمان تکرار شوند.

انواع طراحی سایت

طراحی بصری وب سایت

طراحی سایت مینیمال

طراحی تایپوگرافی سایت

طراحی سایت تک صفحه ای

طراحی وب سایت تخت

خلاصه و نتیجه گیری

اهمیت داشتن یک وب سایت برای یک تجارت چیزی است که امروزه نمی توان آن را نادیده گرفت. با حضور آنلاین از طریق وب سایت خود، می توانید مشتریان بیشتری را جذب کنید. علاوه بر فروش محصولات و خدمات به صورت آنلاین، می توانید اطلاعاتی را که مصرف کنندگان برای تصمیم گیری آگاهانه خرید نیاز دارند، در اختیار آنها قرار دهید. اگر می خواهید شرکت شما در بازار مدرن امروزی موفق باشد، باید یک وب سایت حرفه ای داشته باشید. وب سایت شما ستون فقرات کسب و کار شما است و از تمام تلاش های بازاریابی دیجیتال شما پشتیبانی می کند. در این مقاله سعی شده است به طور خلاصه مفهوم طراحی وب سایت چیست؟ در ادامه به مراحل طراحی وب سایت، ویژگی های یک وب سایت مناسب، نقش و مسئولیت های یک طراح وب و آنچه باید در مورد راه اندازی یک وب سایت حرفه ای برای کسب و کار خود بدانید، خواهیم پرداخت.به این مطلب امتیاز بدهید: 1 2 3 4 5

____________________________________________________

برچسب ها:
ارسال در تاريخ 1401/7/30| توسط rashidkhan | نسخه قابل چاپ | تعداد بازدید :8